Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybuch w Komendzie Głównej Policji. Eksplodował prezent od jednego z szefów ukraińskich służb
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 15.12.2022 17:07

Wybuch w Komendzie Głównej Policji. Eksplodował prezent od jednego z szefów ukraińskich służb

Fj EKZXgAAvuwQ
Polska Policja

Wczoraj (14.12), jak podali dziennikarze Radia ZET, w budynku Komendy Głównej Policji w Warszawie miało dojść do wybuchu. Doniesienia potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk. Okazuje się, że eksplodował prezent, który otrzymał od jednego z szefów ukraińskich służb.

Wybuch w Komendzie Głównej Policji

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji potwierdzili informację podawaną przez dziennikarzy Radia ZET i sprecyzowali, że do wybuchu doszło w środę, o 7:50, w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji. Eksplodować miał jeden z prezentów, który komendant dostał podczas wizyty w Ukrainie. Komendant Gen. insp. Jarosław Szymczyk trafił do szpitala.

- Wczoraj o godz. 7:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. Eksplodował jeden z prezentów, który Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej policji i Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych - podano w oświadczeniu MSWiA. - W wyniku eksplozji Komendant doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu. Lekkich obrażeń niewymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji - dodano.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia

Według informacji przekazanych przez przedstawicieli MSWiA strona polska zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. - Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby - podsumowano.

Nie sprecyzowano, o jaki prezent chodziło. Oświadczenia Komendanta Głównego Policji należy się spodziewać, kiedy dojdzie do zdrowia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: MSWiA, Radio Zet

Tagi: policja