Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybory 2023. Leszek Sykulski jedynką Konfederacji w Częstochowie? [TYLKO U NAS]
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 18.01.2023 19:01

Wybory 2023. Leszek Sykulski jedynką Konfederacji w Częstochowie? [TYLKO U NAS]

Leszek Sykulski
wikimedia.org/By Leszek Sykulski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81195012

Według ustaleń Mikołaja Dowejki z redakcji Goniec, Leszek Sykulski ma duże szanse by znaleźć się na pierwszym miejscu listy wyborczej Konfederacji w Częstochowie. Informację tę potwierdził ważny przedstawiciel ugrupowania.

Leszek Sykulski jedynką Konfederacji w Częstochowie?

Jak ustalił dziennikarz redakcji Goniec, Mikołaj Dowejko, dr Leszek Sykulski ma mieć spore szanse na start w najbliższych wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca na liście Konfederacji w okręgu częstochowskim.

Według relacji dziennikarza, po wewnętrznych ustaleniach w szeregach Konfederacji, 28 okręg wyborczy miał zostać powierzony partii Grzegorza Brauna, z którą od dłuższego czasu sympatyzuje dr Leszek Sykulski.

Na szczególną uwagę zasługuje bowiem fakt otwartych deklaracji nauczyciela akademickiego, pokrywających się zasadniczo z linią programową Konfederacji Korony Polskiej.

Wśród ostatnich aktywności politologa, wyróżnić można m.in. promowanie antyukraińskiej inicjatywy Grzegorza Brauna #stopUkrainizacjiPolski. Działanie to niewątpliwie wskazuje na bliskość obu panów.

Zarówno Grzegorz Braun jak i Leszek Sykulski w swojej retoryce niejednokrotnie namawiali do zaprzestania udzielania pomocy Ukrainie, w związku z czym wielu komentatorów politycznych oskarżało ich o prorosyjskość.

Nasi informatorzy, zarówno z Ruchu Narodowego jak i Nowej Nadziei wyrazili swoje głębokie zaniepokojenie w związku z możliwym startem dr Leszka Sykulskiego z list Konfederacji.

Jak podkreślają niektórzy członkowie ugrupowania, posunięcie to może przynieść więcej strat niż realnych korzyści, dlatego też woleliby nie angażować nauczyciela akademickiego w struktury Konfederacji.

Wśród pojawiających się negatywnych argumentów przeważa przykład lidera ruchu "Góralskie Veto" Sebastiana Pitonia, którego nie dopuszczono do udziału w prawyborach na jedynkę listy wyborczej jednego z okręgów Nowej Nadziei, po dokonaniu analizy potencjalnych zysków i strat.

Zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami Konfederacji, Nowej Nadziei przypada 20. okręgów wyborczych, Ruchowi Narodowemu 15., zaś Konfederacji Korony Polskiej 6.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Facebook, Twitter, o2.pl Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Konfederacja