Goniec.pl
Pixabay/carolynabooth - zdjęcie ilustracyjne

Pixabay/carolynabooth - zdjęcie ilustracyjne

Wspólny pogrzeb małżeństwa z Kielc. Ksiądz odczytał list pożegnalny od dzieci

9 Lutego 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Kielce pogrążyły się w żałobie, po tym jak mężczyzna prawdopodobnie zabił swoją żonę, a następnie nie przeżył skoku z balkonu. W trakcie pogrzebu ksiądz odczytał list pożegnalny od dzieci zmarłego małżeństwa. Bliscy nie mogli powstrzymać łez wzruszenia.

O tragedii na kieleckim Czarnowie pisaliśmy w tym artykule. Teraz na jaw wychodzą nowe okoliczności tej tajemniczej sprawy. Głos zabrali bowiem sąsiedzi zmarłej pary.

dawid kubacki brązowy medal

Ile Dawid Kubacki zarobi za brązowy medal? Niewiarygodna kwota

CZYTAJ DALEJ

Kobieta poraniona, mężczyzna wyskoczył z okna na widok policjantów

W środę 2 lutego tuż przed godz. 12:00 kielecka policja otrzymała zgłoszenie w sprawie awantury domowej. Krzyki wydobywały się z mieszkania na czwartym piętrze przy ul. Chrobrego. Po kilku minutach od zawiadomienia na miejscu pojawiła się policja.

Podkom. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przekazał, że na widok funkcjonariuszy mężczyzna "wybiegł na balkon i spadł". Został przetransportowany do szpitala. Nie przeżył upadku z czwartego piętra.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W mieszkaniu policjanci odnaleźli także ciało kobiety z ranami kłutymi klatki piersiowej. Z ustaleń policji wynika, że w lokalu mieszkali 52-letnia Agnieszka i jej mąż - 55-letni Robert.

Prokuratora wskazuje, że w śmierć małżeństwa nie były zaangażowane osoby trzecie. Tym samym potwierdziły się pierwotne ustalenia - w Kielcach doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego.

Sąsiedzi ujawniają szczegóły. Mężczyzna mógł mieć problemy psychiczne

"Super Express" rozmawiał z sąsiadami, którzy przyznali, że we wrześniu 2021 r. para wróciła do Polski po czteroletnim pobycie w Irlandii. Pan Robert pracował tam jako rzeźnik. 

Po powrocie do Polski małżeństwo skupiło się na rodzinie. Pani Agnieszka i Pan Robert doczekali się trójki dzieci i piątki wnucząt, a szóste jest w drodze.

Mimo tego mężczyzna nie mógł odnaleźć się w Polsce. Na osiedlu w Czarnowie krążą pogłoski, że pan Robert mógł mieć problemy psychiczne. Sąsiedzi zdradzili, że mężczyzna zwątpił w świat po pandemii.

/fot. Goniec.pl

Wszyscy pogrążyli się w smutku nad grobem Żory Korolyova. Widok mogiły wprawia w osłupienie

W środę, 5 stycznia 2022 roku o godz. 13.30 we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie rozpoczęła się ceremonia ostatniego pożegnania Żory Korolyova. Tancerz i aktor zmarł nagle 21 grudnia 2021 roku w wieku zaledwie 34 lat, a jego śmierć wstrząsnęła nie tylko bliskimi i fanami, ale również niemal całym krajowym show-biznesem. Według nieoficjalnych informacji tancerz, znany przede wszystkim z wielokrotnego udziału w programie "Taniec z gwiazdami", zmarł w wyniku zapalenia mięśnia sercowego. Trumna z ciałem artysty została odprowadzona przez tłum żałobników do kwatery na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Tancerza na cmentarzu żegnało wiele znanych osób. Wśród żałobników dostrzec można było m.in. Agustina Egurrolę, Ewę Szabatin, Jana Klimenta, Rafała Maseraka oraz aktorki Olgę Kalicką i Karolinę Nowakowską. /fot. Goniec.pl

Zobacz galerię >

Tłumy na pogrzebie pary. Ksiądz odczytał list od dzieci

Pogrzeb pary został zorganizowany we wtorek 8 lutego o godz. 14:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Do kościoła przybyły tłumy żałobników, aby pożegnać panią Agnieszkę i pana Roberta.

W trakcie mszy ksiądz odczytał list, który przygotowały dzieci zmarłej pary - Michał, Martyna i Marcin. - Drodzy rodzice kochamy Was i dziękujemy Wam za szczęśliwe dzieciństwo - mówił duchowny, którego cytuje "Super Express". Żałobnicy byli wyjątkowo poruszeni treścią listu, a w kościele było słychać szlochy. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: "Super Express"

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

Czytaj więcej >
Mocne słowa premiera o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Wiadomości

Mocne słowa Mateusza Morawieckiego o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Czytaj więcej >