Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojsko wydało specjalny komunikat. Chodzi o śmierć żołnierza w Węgorzewie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 12.06.2024 21:23

Wojsko wydało specjalny komunikat. Chodzi o śmierć żołnierza w Węgorzewie

wojsko mundur
Fot. (zdj. ilustracyjne) Ministerstwo Obrony Narodowej

Wojskowi przekazali informację w sprawie śmierci żołnierza 1. Mazurskiej Brygady Artylerii im. gen. Józefa Bema. W komunikacie podano, że mężczyzna nie zmarł w związku ze służbą, a z przyczyn naturalnych. Najbliższe mu osoby zostały otoczone opieką psychologiczną.

Kolejna śmierć żołnierza Wojska Polskiego

Informacja o śmierci drugiego wojskowego z 1 Mazurskiej Brygady Artylerii im. gen. Józefa Bema wywołała poruszenie w sieci. W środę wojsko zabrało głos w sprawie.  

Z przykrością informujemy, że w niedzielę, 9 czerwca 2024 roku w mieszkaniu w Węgorzewie zmarł z przyczyn naturalnych żołnierz naszej Brygady. Śmierć żołnierza nie miała związku ze służbą wojskową – poinformowała w komunikacie 1 Mazurska Brygada Artylerii im. gen. Józefa Bema.

Uwaga na takie SMS-y. Policja wydała ostrzeżenie

Nie żyje żołnierz z 1 Mazurskiej Brygady Artylerii im. gen. Józefa Bema

Wojsko poinformowało również, że i tym razem bliscy zmarłego żołnierza otrzymali potrzebną pomoc. Nie jest wiadomo, w jakim wieku był mężczyzna.

Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Udzielono też pomocy w zorganizowaniu pogrzebu – dodali wojskowi.

ZOBACZ: ZUS wypłaca 1335,72 zł bez względu na wiek. Mało kto o tym wie

Śmierć żołnierza z Węgorzewa

12 czerwca media obiegła wiadomość o śmierci kolejnego żołnierza 1. Mazurskiej Brygady Artylerii. Informację przekazała Telewizja Republika, nie podając kontekstu. Sprawa błyskawicznie wywołała poruszenie w sieci, na które tego samego dnia zareagowała 1 Mazurska Brygada Artylerii, wydając oświadczenie. Tego samego dnia odbył się pogrzeb śmiertelnie ranionego nożem na granicy z Białorusią żołnierza Mateusza Sitka.