Goniec.pl > Motoryzacja > Wjechała autem do centrum handlowego. Chciała przygotować się do egzaminu na prawo jazdy
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 10.05.2022 13:35

Wjechała autem do centrum handlowego. Chciała przygotować się do egzaminu na prawo jazdy

38-latka uczyła się jeździć na parkingu. Wjechała do centrum handlowego
Materiały Policyjne

Ta historia to doskonały dowód na to, że umiejętności jazdy autem należy szlifować pod okiem wykwalifikowanych osób. 38-letnia mieszkanka Będzina, manewrując na pustym parkingu jednego z centrów handlowych, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w drzwi wejściowe do sklepu.

38-latka uczyła się jeździć pod okiem kolegi. Wjechała do centrum handlowego

Osoby, które brały udział w „nauce jazdy” i udostępniły osobie bez uprawnień auto będą musiały ponieść teraz konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 maja, podczas manewrowania na pustym parkingu. 38-latka straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w znak drogowy, betonowy słupek i kosz oraz drzwi wejściowe do jednego z sosnowieckich centrów handlowych. 38-letnia mieszkanka Będzina postanowiła doskonalić swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy.

Uczyła się jeździć na parkingu. Straciła panowanie nad autem

Na szczęście ani jej, ani pasażerowi, który czuwał nad jej „postępami” nic się nie stało. Mężczyzna, który udostępnił jej samochód został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 300 złotych za dopuszczenie w strefie ruchu do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania.

W stosunku do 38-latki zostanie skierowany wniosek do sądu o jej ukaranie, który w przypadku kierowania bez uprawnień jest obligatoryjny. Sąd zdecyduje o wysokości grzywny, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Ponadto sąd może także nałożyć na kierującą zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: o2.pl

Tagi: Motoryzacja