Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolskie: 3-letnia dziewczynka wpadła do żaru po ognisku. Lekarze walczą o jej zdrowie
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 08.06.2023 22:38

Wielkopolskie: 3-letnia dziewczynka wpadła do żaru po ognisku. Lekarze walczą o jej zdrowie

pogotowie ratunkowe
Iberion

Dramatyczne doniesienia ze wsi Babianki (powiat ostrowski, woj. wielkopolskie). 3-letnia dziewczynka wpadła tam do żaru po ognisku, doznając poparzeń 3 stopnia. Dziecko natychmiastowo zostało przetransportowane do szpitala. Lekarze walczą o jej zdrowie.

Dziewczynka wpadła do żaru po ognisku

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce w czwartek, 8 czerwca. Jak informuje PAP, w jednym z gospodarstw we wsi Babianki, dzień wcześniej miało miejsce duże ognisko, którego najprawdopodobniej nie dogaszono. 

Niestety w żar wpadła 3-letnia dziewczynka. Na miejsce pilnie wezwano służby ratownictwa medycznego. Dziecko zostało natychmiastowo przetransportowane do ostrowskiego szpitala. 

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Lekarze walczą o zdrowie dziecka

Jak poinformował w rozmowie z PAP dr n. med Witold Miaśkiewicz, ordynator oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej ostrowskiego szpitala, dziewczynka doznała oparzeń trzeciego stopnia korpusu i kończyny dolnej. 

 

Konieczny będzie zabieg

- Konieczny będzie zabieg operacyjny w celu dokonania przeszczepu - tłumaczył medyk.

Jedynym “pozytywem” w całym dramacie jest to, że dziecko ma poparzone “jedynie” 15 proc. powierzchni ciała. Oznacza to, że nie będzie się generować stan zapalny.

Źródło: PAP