Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) MACIEJ GOSTYNSKI/East News

Warszawa. Tragiczne zderzenie karetki, taksówki i osobówki. Nie żyje jedna osoba, lądował LPR

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Karetka pogotowia i dwa inne pojazdy zderzyły się w Warszawie. Do fatalnego wypadku doszło na ul. Puławskiej. Konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez długi czas przejazd jedną z kluczowych arterii stolicy był niemal niemożliwy. Po kilku godzinach pojawiła się tragiczna informacja, że jeden z uczestników kolizji zmarł w szpitalu.

Wypadek karetki pogotowia w Warszawie

Piątkowy paraliż komunikacyjny w Warszawie. Tuż po godzinie 13 doszło do wypadku trzech aut, a jednym z nich była karetka pogotowia.

Nie wszyscy uczestnicy wypadku wyszli ze zdarzenia bez szwanku. - Kierowca renaulta był reanimowany i został przetransportowany do szpitala - przekazała Magdalena Wersocka ze stołecznej policji.

Na miejsce zdarzenia wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W transporcie rannego kierowcy liczyła się każda minuta, a stojąca w korkach Warszawa nie pomagała w dotarciu do szpitala.

Po kilku godzinach pojawiła się tragiczna informacja o tym, że niestety jeden z uczestników wypadku nie przeżył. Przed godz. 17 pojawiła się informacja, że w szpitalu zmarł 82-letni kierowca jednego z pojazdów uczestniczących w wypadku na Puławskiej. Śmierć kierowcy, który niedługo po zdarzeniu został przetransportowany do placówki medycznej potwierdziła w rozmowie z PAP podkom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji.

Ogromne utrudnienia po wypadku z udziałem karetki pogotowia

Na miejscu wypadku pracują śledczy , którzy zabezpieczają dowody. Pewne jest, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Nie są jednak jeszcze znane okoliczności tego, jak doszło do wypadku z udziałem karetki pogotowia, taksówki oraz samochodu osobowego.

Do zdarzenia doszło na ul. Puławskiej, która jest jedną z głównych arterii drogowych stolicy. RMF FM podaje, iż kierowcy kierujący się w stronę Piaseczna muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami. Pas jest całkowicie zablokowany, a sam korek rozciągnął się już aż do toru wyścigowego na Służewcu.

Ogromne korki w Warszawie po wypadku z udziałem karetki pogotowia. fot.: screen Google Maps
Ogromne korki w Warszawie po wypadku z udziałem karetki pogotowia. fot.: screen Google Maps

Utrudnienia dotyczą również osób podróżujących komunikacją miejską. Policja kieruje na objazdy wszystkich bez wyjątków, a warszawski ZTM zmienił rozkład części autobusów.

- Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie ulic Puławska/Mysikrólika > Piaseczno trwają utrudnienia w kursowaniu linii 709,727,739. Możliwe opóźnienia kursów oraz skierowanie linii na trasy objazdowe - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf fm, wp.pl, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]