Goniec.pl

praga-poludnie policja

Warszawa. Robił remont i wyciąg rurę z gazem. Mogło zakończyć się ogromną tragedią

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

49-latek naraził na niebezpieczeństwo cały blok. Zginąć mogli wszyscy, a wszystko za sprawą pomysłowego robotnika, który w czasie prac postanowił... upiłować rurę z gazem, gdyż mu przeszkadzała. - Generalnie nie widział w tym żadnego problemu - zrelacjonowała policja z Pragi Południe w Warszawie.

Przeprowadzał remont, mógł zabić cały blok

Chwile grozy na warszawskiej Pradze Południe. 49-letni mężczyzna mógł doprowadzić do śmierci nienamacalną całego bloku. W niecodzienny sposób podszedł do pokonywania problemów w czasie remontu.

W środę 1 lutego w późnych godzinach popołudniowych na nogi postawiona została straż pożarna, pogotowie gazowe oraz policja. W zgłoszeniu wskazano, iż w jednym z dziesięciopiętrowym najprawdopodobniej ulatnia się gaz.

Służby bardzo szybko dotarły do źródła problemu i zniwelowały możliwą przyczynę tragedii. Do pracy przystąpiła policja, która błyskawicznie ustaliła, kto stoi za sprowadzeniem niebezpieczeństwa na mieszkańców warszawskiego bloku.

Winowajcą okazał się 49-letni robotnik, który przeprowadzał remont w jednym z mieszkań. Bez problemu opowiedział funkcjonariuszom o swoim działaniu i... nie rozumiał całego poruszenia.

Upiłował rurę z gazem bo mu przeszkadzała

Jedna decyzja mogła zaważyć na życiu wielu ludzi. Dzielnicowi nie wierzyli własnym uszom, słuchając opowieści mężczyzny przeprowadzającego remont. Kiedy napotkał on rurę z gazem nie miał wątpliwości, że jej obecność nie ułatwia wykonania zleconego zadania.

- Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dlatego też 49-latek ją upiłował - przekazała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

Przeprowadzał remont i upiłował rurę z gazem
Przeprowadzał remont i upiłował rurę z gazem

Policjantka wyjaśniła, iż 49-latek przekonywał, iż początkowo nie ulatniał się żaden gaz. Doszedł do wniosku, że rura nie jest tak ważna, ale szybko musiał zmienić zdanie. Nagle poczuł gaz i podjął kolejną "genialną" decyzję.

- Najpierw nagwintował rurkę, a potem ją zakorkował. I zupełnie nie widział w tym niczego złego - dodała podinsp. Węgrzyniak z warszawskiej policji.

49-letni mężczyzna upiłował rurę z gazem w trakcie remontu w dziesięciopiętrowym bloku w Warszawie
49-letni mężczyzna upiłował rurę z gazem w trakcie remontu w dziesięciopiętrowym bloku w Warszawie

Trafił do celi i usłyszał już zarzuty

49-letni mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Zamiast dokończyć remont, ma czas na przemyślenie działań w policyjnym areszcie.

Chociaż na szczęście nikomu nic się nie stało, a służby szybko ustaliły źródło wycieku gazu, to nie zmienia to faktu, iż działania mężczyzny realnie zagroziły życiu i zdrowiu mieszkańcom dziesięciopiętrowym bloku.

Sprawę prowadzi praska prokuratura i wszystko wskazuje, że fachowiec może trafić nawet do więzienia. Dowody pozwoliły na postawienie 49-latkowi zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach. To przestępstwo zagrożone jest karą 8 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wyleczyła dwa zęby, gdy zobaczyła rachunek, zdębiała. "Paragon grozy" u dentysty

  • Ukraina: Korespondent wojenny Polsat News miał wypadek. Zaapelował o pomoc

  • Wnuk Lecha Wałęsy jest już w więzieniu. Spędzi tam ponad trzy lata

Źródło: goniec.pl, policja

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]