Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa. Grupa młodych mężczyzn zdemolowała pociąg metra. Jest nagranie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.08.2023 15:37

Warszawa. Grupa młodych mężczyzn zdemolowała pociąg metra. Jest nagranie

policja peron metra
Miejski Reporter

Metro w Warszawie zostało zdemolowane przez wandali. Grupa młodych mężczyzn pociągnęła za hamulec awaryjny na stacji metro Marymont, po czym zaczęła niszczyć wagon. Policja była na miejscu po 10 minutach.

Warszawa: wandale zatrzymali pociąg metra i zaczęli go niszczyć

Warszawa. W nocy z soboty na niedzielę na stacji metra Marymont doszło do aktu wandalizmu. - Zamaskowani graficiarze wpadli na stacje metra, zaciągnęli hamulec awaryjny i zdewastowali pociąg metra - relacjonuje Miejski Reporter, który udostępnił nagranie z momentu zdarzenia. Znajdziesz je na końcu artykułu.

Incydent miał miejsce około godziny 2 w nocy, niemniej z racji dłuższego weekendowego kursowania pociągów, na żoliborskiej stacji stali pasażerowie. Kiedy grupa wandali wtargnęła na peron wybuchła panika. Słychać było krzyki.

Od września emeryci muszą się mieć na baczności. Przez jedną zmianę mogą stracić świadczenie

Grupa młodych mężczyzn była agresywna

Grafficiarze zdewastowali wagon, który pokryty został kolorowymi napisami. W międzyczasie jeden z mężczyzn rzucił czarnym plecakiem na tory poniżej peronu. Wandale mieli być agresywni i głośno przeklinać.

Policja przyjechała na miejsce po około 10 minutach. Widok policjantów sprawił, że grafficiarze przerwali niszczenie pociągu metra, który wcześniej zatrzymali. Stołeczna komenda wydała komunikat.

Policjanci zatrzymali jedną osobę

W rozmowie z Gazetą Wyborczą stołeczna policja potwierdziła, że na stacji metra Marymont doszło w nocy do incydentu. - Około godz. 2 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że grupa osób maluje pociąg metra na stacji - powiedział Bartłomiej Śniadała z biura prasowego KSP.

- Obecnym na miejscu policjantom udało się zatrzymać jedną osobę. Dalsze czynności w sprawie będą wykonywać policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V - dodał policjant w rozmowie w z GW. Nie ujawniono wieku zatrzymanego.

Źródło: miejskie reporter, gazeta wyborcza