Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

W akcji straż pożarna, policja, karetka i helikopter. 15-latek został przygnieciony przez drzewo

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W Twardocicach na Dolnym Śląsku doszło do dramatycznego wypadku. 15-letni chłopak został przygnieciony przez drzewo, odniósł poważne obrażenia głowy. Na miejscu pracowali funkcjonariusze straży pożarnej, policji i ratownicy karetki pogotowia. Konie

Służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku przy górze Świątek w Twardocicach w poniedziałek 3 maja około godziny 14:00. 15-latek, który przebywał w tamtych rejonach, został przygnieciony przez konar drzewa. W chwili tragedii towarzyszyli mu znajomi.

15-latek został przygnieciony przez drzewo

Z relacji służb ratowniczych wynika, że młodzi ludzie planowali zakończyć weekend majowy ogniskiem. Na jednego z uczestników zabawy spadł konar drzewa, który uderzył go w głowę. Obrażenia okazały się bardzo poważne, nastolatek stracił przytomność.

- Jedno z drzew po prostu się przewróciło na wiatę, a następnie odbiło się i uderzyło w chłopca. Pozostałym osobom nic się nie stało - przekazała Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

Funkcjonariuszka poinformowała, że koledzy, z którymi 15-latek organizował ognisko, udzielili mu pierwszej pomocy na miejscu. Młodzi ludzie opatrzyli kolegę, wezwali pogotowie ratunkowe i towarzyszyli rannemu aż do przyjazdu ratowników medycznych.

Na miejscu pojawili się również strażacy oraz patrol policji. Nastolatek musiał zostać zaintubowany przez służby ratunkowe. Obrażenia głowy były tak poważne, że zdecydowano się wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. 

Ranny chłopak został przetransportowany na stadion miejski w Złotoryi, a następnie - drogą powietrzną - do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu. Lekarze zajmują się ustalaniem stanu zdrowia poszkodowanego. Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest stan nastolatka.

Nagrania z akcji ratunkowej pojawiły się w mediach społecznościowych. Obszerną relację opublikowali również strażacy ze Złotoryi. Przekazali oni, że tuż po wpłynięciu zawiadomienia o wypadku na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano miejscową jednostkę OSP Twardocice, zastęp strażaków z JRG Złotoryja, ZRM oraz patrol policji. 

To kolejna sytuacja tego typu w minionych tygodniach. Kilka dni temu policja poinformowała o śmierci 12-letniej dziewczynki, na którą runęło drzewo. Do tragicznego zdarzenia doszło w Skępem w województwie kujawsko-pomorskim. Prokuratura pada, kto ponosi winę za wypadek.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Arcaion

Wiadomości

Nie żyje ksiądz Krzysztof Gidziński. Policja ujawniła dramatyczne okoliczności jego śmierci

Czytaj więcej >
goniec

Wiadomości

14. emerytury ponownie trafią do polskich emerytów i rencistów. Posłowie przegłosowali uchwałę

Czytaj więcej >
Cmentarz Bródnowski - Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Wiadomości

Wykupiła miejsce na cmentarzu i ktoś je zajął. Reakcja proboszcza dosłownie odbiera mowę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zełenski ostrzegł Europę przed Putinem. "Rosja nie ograniczy swoich działań do Ukrainy"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szczere słowa emerytki o życiu w Polsce. "Jedyne, co mogę zrobić, to pozostać uśmiechniętą"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin będzie wściekły. Ukraina otrzymała wyjątkowe wsparcie, w drodze nowoczesny sprzęt

Czytaj więcej >