Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek w Łabiszynie. Nie żyje jedna osoba, dwie trafiły do szpitala
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.11.2023 22:18

Tragiczny wypadek w Łabiszynie. Nie żyje jedna osoba, dwie trafiły do szpitala

wypadek
OSP Lubniewice (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w poniedziałek 20 listopada wieczorem w Łabiszynie (woj. kujawsko-pomorskie). Zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Tragiczny wypadek w Łabiszynie

Do wypadku doszło około godziny 18 na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich w Łabiszynie. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. - Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Więcej szczegółów przekazał kpt. Łukasz Adamowski z PSP w Żninie w rozmowie z Polskim Radiem.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Wypadek w Łabiszynie. Nie żyje jedna osoba, dwie trafiły do szpitala.

Z informacji przekazanych przez strażaka wynika, że samochód ciężarowy uderzył w bok osobówki i zepchnął ją na drugie auto.

- Po przebyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że w zdarzeniu brał jeszcze udział samochód ciężarowy. Z dostępnych ustaleń wynika, że auto ciężarowe uderzyło w bok osobówki. Ciężarówka prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, po czym samochód osobowy został zepchnięty na drugie auto. Niestety kierowca jednego z pojazdów osobowych zginął w wyniku tego wypadku - powiedział kpt. Łukasz Adamowski z PSP w Żninie.

Tragedia w Łabiszynie. Dwie kobiety przewiezione do szpitala

Strażak poinformował także, że dwie kobiety zostały ranne w tym zdarzeniu. Zespół ratownictwa medycznego zabrał je do szpitala. - Jeden z kierujących samochodem osobowym i kierowca ciężarówki pozostali na miejscu, nie wymagali hospitalizacji - dodał.

W najbliższym czasie policja pod nadzorem prokuratury zajmie się wyjaśnianiem szczegółowych okoliczności tragicznego wypadku
 

Źródło: Polskie Radio