NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek podczas rozładunku drewna. Nie żyje 85-letni mężczyzna
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.09.2023 15:01

Tragiczny wypadek podczas rozładunku drewna. Nie żyje 85-letni mężczyzna

ciągnik
KMP w Białej Podlaskiej

Dramatyczne sceny rozegrały się w czwartek 21 września na terenie gminy Wisznice (woj. lubelskie). W tragicznym wypadku podczas rozładunku drewna opałowego zginął 85-letni mężczyzna.

Tragiczny wypadek podczas rozładunku drewna opałowego

Do tragedii doszło w czwartek 21 września po południu na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Wisznice w powiecie bialskim. Dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji na terenie tej gminy doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem 85-letniego mężczyzny, który pracował na swoim podwórku, rozładowując drewno opałowe. Senior nie miał żadnych szans. Poniósł śmierć na miejscu.

Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

Koszmarny wypadek. 85-letni mężczyzna nie żyje

Policja poinformowała, że mężczyzna podczas prac przypadkowo włączył bieg pracującego ciągnika. Maszyna oraz rozrzutnik do niej podpięty przejechały go.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 85-latek w trakcie rozładunku drewna opałowego na terenie prywatnej posesji przypadkowo włączył bieg pracującego ciągnika. Po tym uruchomiona maszyna oraz podpięty do niej rozrzutnik przejechał po 85-latku. Niestety pomimo podjętych czynności ratunkowych, życia mężczyzny nie udało się uratować - poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

Policja i prokuratura będą wyjaśniać szczegóły tragedii

Na skutek poniesionych obrażeń 85-latek poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

- Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku pracować teraz będą policjanci pod nadzorem prokuratury. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywanej pracy - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

kmp bp1.jpg
KMP w Białej Podlaskiej

Źródło: KMP w Białej Podlaskiej