Goniec.pl

Pexels / OSP Klecza

Tragedia w Małopolsce. Nie żyje zasłużony strażak, doszło do wypadku na motolotni

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Alicja

Tragedia pod Oświęcimiem. Doszło do wypadku podczas lotem na motolotni, zmarł 56-letni motolotniarz, emerytowany strażak. Rodzina i bliscy wspominają, że był prawdziwym pasjonatem tego sportu.

W minionych dniach w województwie małopolskim doszło do straszliwej tragedii. Podczas lotu motolotnią doszło do niespodziewanej awarii. Pilot miał stracić panowanie podczas awaryjnego lądowania, przez co doszło do wielkiej tragedii.

Do zdarzenia doszło w gminie Wieprz pod Zatorem. Lokalne służby otrzymały zgłoszenie około 20 wieczorem. Na miejsce udała się policja, straż pożarna, a także ze względu na krytyczny stan poszkodowanych helikopter LPR.

Mimo sprawnej akcji służb ratunkowych, życia jednego z mężczyzn nie udało się uratować, zgon nastąpił na miejscu. Stan drugiego na razie nie jest znany, jednak doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

Policja bada okoliczności śmierci mężczyzny, bowiem nikt nie przypuszczał że dojdzie do tragedii. Mężczyźni byli bardzo dobrze przeszkoleni. Niewykluczone jednak, że zawiniła upalna pogoda.

Zmarł emerytowany strażak

Ofiarą tragicznego lotu był 56-letni strażak, przebywający obecnie na emeryturze. Paweł Szczepańczyk był uwielbiany przez swoich kolegów, którzy wspominają go w samych superlatywach. Miał być niezwykle sympatycznym, prawdziwym fachowcem w swojej dziedzinie.

Okazuje się, że zmarły był prawdziwym pasjonatem latania, które było jego prawdziwą miłością. Nikt się nie spodziewał, że tak doświadczona osoba doświadczy tragedii, jednak przyczyny wypadku wciąż są nieznane.

- Kochał latać, spełniał się w tym i zarażał lataniem innych - wspominają bliscy. W ostatnich latach życia zajmował się także pracą w urzędzie, zaś latanie zajmowało mu każdą wolną chwilę. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał, bliscy i rodzina są zdruzgotani.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Śląskie: Śmiertelny wypadek w powiecie pszczyńskim. Nie żyje motocyklista

  • Małopolskie. Wypadek w oczyszczalni ścieków, dwóch mężczyzn utonęło w zbiorniku

  • Katastrofa helikoptera w Rosji. Pięciokrotny mistrz świata Igor Malinowski zjedzony przez niedźwiedzie

Źródło: O2

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >
Alicja

Posiadam doświadczenie w wielu redakcjach - od Świata Gwiazd po Gazetę Wyborczą Trójmiasto. Jestem studentką scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi, a pisanie jest jedną z moich największych pasji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]