Tragedia w polskim mieście. Nie żyje 13-latka, dramatyczne ustalenia dziennikarzy
Do prawdziwego dramatu doszło w piątek 22 września na jednym z osiedli w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Miejscowe służby zostały wezwane do nieprzytomnej dziewczynki, która wcześniej miała wypaść z 11. piętra bloku. Niestety, życia nastolatki nie udało się uratować. Nieoficjalne ustalenia wskazują na tragiczny powód zdarzenia.
Nastolatka wypadła z okna bloku w Szczecinie
Tuż przed południem na osiedlu Słonecznym przy ul. Rydla w Szczecinie zaroiło się od służb ratunkowych. Zespół Ratownictwa Medycznego, po tym jak pojawił się na miejscu, natychmiast przystąpił do reanimacji nieprzytomnej 13-latki. Dziewczynka , według świadków, miała wypaść z okna na 11. piętrze budynku wielorodzinnego.
Niestety, po heroicznej walce o życie poszkodowanej, lekarz musiał stwierdzić jej zgon. Nastolatka zmarła na miejscu . Na ten moment policja nie chce udzielać informacji na temat okoliczności zdarzenia. Znane są natomiast nieoficjalne ustalenia.
Nieoficjalnie: 13-latka popełniła samobójstwo
- Mogę tylko powiedzieć, że 13-letnia dziewczynka nie żyje, a jej matka jest pod opieką lekarza - to wszystko, co zdradziła mediom Anna Gembala z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Jak podaje “Fakt”, wszystko wskazuje na to, że 13-latka popełniła samobójstwo . Z kolei Kurier Szczeciński miał ustalić, że dziewczynka pochodziła z Ukrainy, a od nowego roku szkolnego uczęszczała do szkoły przy ul. Nałkowskiej . - Nie było z nią żadnych problemów. Jej koledzy i koleżanki są pod opieką dwóch psycholożek - podał dziennik.
Gdzie szukać pomocy?
Jeżeli znajdujesz się w sytuacji kryzysowej i potrzebujesz natychmiastowej pomocy specjalisty, znajdziesz ją m.in. w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (OIK) zlokalizowanych w każdym większym mieście . Świadczone są tam usługi psychologiczne, prawne i materialne. Część OIK-ów działa cała dobę, część prowadzi noclegownie. Aby z nich skorzystać, nie trzeba być ubezpieczonym. Pomoc jest BEZPŁATNA.
W przypadku silnych i uporczywych myśli samobójczych możesz zgłosić się również do każdego szpitala psychiatrycznego . W sytuacjach nagłych lekarz musi przyjąć cię jeszcze tego samego dnia.
O dowolnej porze dnia i nocy telefony przyjmują także konsultanci bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu). Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00).
Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl .
Źródło: Fakt