Goniec.pl > Wiadomości > Tragedia na strzelnicy, nie żyje młody mężczyzna. Prokuratura ujawnia szczegóły
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 17.04.2023 13:04

Tragedia na strzelnicy, nie żyje młody mężczyzna. Prokuratura ujawnia szczegóły

Pogotowie
Iberion

W niedzielę, 16 kwietnia na terenie jednej z białostockich strzelnic doszło do tragedii. Młody mężczyzna postrzelił się broni palnej i pomimo szybkiej reanimacji zmarł. Sprawę wyjaśnia lokalna prokuratura. Jak podkreśla w rozmowie z Gońcem Michał Toruński, białostocki prokurator rejonowy, kluczowe będą wyniki sekcji zwłok.

Tragedia na strzelnicy w Białymstoku

Do tragedii doszło w niedzielę, 16 kwietnia na terenie białostockiej strzelnicy przy ulicy Produkcyjnej. - Po 17 otrzymaliśmy informację o postrzeleniu się młodego mężczyzny na jednej ze strzelnic. Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci ustalali okoliczności zdarzenia i zgromadzony materiał dowodowy został przekazany już do prokuratury - mówi w rozmowie z Gońcem sierżant sztabowa Malwina Trochimczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Młody mężczyzna, pomimo szybko udzielonej pomocy, zmarł. Kula trafiła go w okolice szyi, co przyczyniło się bezpośrednio do zgonu.

Grób gwiazdora "Znachora" jest w opłakanym stanie, mogiła została kompletnie zdewastowana. Wyjątkowo przykry widok

Prokurator rejonowy zdradza szczegóły dramatu

Michał Toruński z Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ w Białymstoku, w rozmowie z Gońcem informuje o szczegółach dramatycznego zdarzenia. - W prokuraturze Rejonowej Białystok-Północ, w dniu dzisiejszym, czyli 17 kwietnia 2023 roku, wszczęto śledztwo w sprawie doprowadzenia namową bądź poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie pokrzywdzonego to jest w kierunku przestępstwa z artykułu 151. Kodeksu Karnego - informuje prokurator rejonowy.

- Czynności procesowe na miejscu zdarzenia nie pozwoliły na ustalenie przyczyn zgonu mężczyzny. W związku z powyższym decyzją prokuratora zasięgnięto opinii zakładu medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, celem przeprowadzenia oględzin i otwarcia zwłok - dodaje przedstawiciel lokalnej prokuratury w rozmowie z naszym portalem.

Jak czytamy na stronie lex.pl, artykuł 151. Kodeksu Karnego dotyczy potencjalnego doprowadzenie do samobójstwa. “Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” - dowiadujemy się.

Sekcja zwłok kluczowa

Służby intensywnie pracują nad wyjaśnieniem przyczyn tragedii. - Postępowanie karne ma wykazać, czy doszło do doprowadzenia namową, bądź poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na życie pokrzywdzonego, czy też była to tylko i wyłącznie decyzja pokrzywdzonego - podkreśla prokurator rejonowy.

- Kluczowym dowodem w tej sprawie będzie zaciągnięta opinia z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - podsumowuje Michał Toruński w rozmowie z Gońcem.

Źródło: Goniec/ lex.pl