Goniec.pl
Tesco wycofuje się z Polski

flickr.com Penn State CC BY-NC-ND 2.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Tesco zamyka sklepy w Polsce. W Szczecinie trwa wyprzedaż towarów

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tesco wycofuje się z Polski. Wiele obiektów handlowych zostało już zamkniętych, a w niektórych trwa wyprzedaż produktów, które zalegają na półkach. Na wiele z nich są znaczne rabaty, tak jak ma to miejsce w supermarkecie

Brytyjska grupa supermarketów Tesco poinformowała oficjalnie o wycofaniu się z Polski w połowie 2020 roku. Jak zapewniono, firma zamierza inwestować od tej pory na innych rynkach Europy Środkowej, m.in. w Czechach. 

301 supermarketów, które pozostawi po sobie sieć, mają zostać przejęte przez właściciela Netto. Efekty tych działań są już zauważalne przez Polaków. Wiele placówek zostało tymczasowo zamkniętych, a w innych trwają lub zakończyły się już wyprzedaże. Liczne produkty, które wciąż zalegają na półkach, objęte są specjalnymi rabatami

Tesco sprzedaje resztki produktów w okazyjnych cenach

Do jednego z hipermarketów, który ma wkrótce zostać zamknięty, wybrali się dziennikarze portalu Money.pl. Odwiedzili obiekt przy ulicy Mickiewicza w Szczecinie, który ma zostać zamknięty już za kilka dni.

Jak wynika z ich relacji, na półkach znaleźć już można wyłącznie resztki produktów. Wiele z nich jest w promocyjnych cenach, a między regałami krzątają się pracownicy sprzątający cały sklep. 

W rozmowie z pracownicą obsługi dziennikarze ustalili, że obecnie podstawowym celem jest sprzedaż towaru, który do tej pory zalega na półkach. Ma to pomóc Netto w swobodnym przejęciu obiektu. 

Sektory, które zostały już opróżnione, zostały oddzielone od reszty sklepu i nie można do nich wchodzić. Nic nie znajdziemy m.in. w lodówkach, gdzie zwykle klienci kierowali się po desery oraz różnego rodzaju jogurty. 

Klientów do zakupów resztek produktów zachęcają znaczne obniżki. Ceny niektórych towarów uszczuplono aż o 75 proc., jak np. kartki komunijne, które obecnie kosztują niecałą złotówkę.

Z wyprzedaży skorzystać mogą także fani słodzonych napojów, kaw, herbat czy czekolady. Niektóre z nich przeceniono nawet o 40 procent, ich kupno więc jest wyjątkową okazją. O 30% są przecenione m.in. żele pod prysznic, mydła, leki, a o 75% zabawki dla dzieci. Można skompletować szklanki tańsze o połowę oraz koce tańsze o 30 procent.

Podobne sceny obserwować można od dłuższego czasu w sklepach Tesco na terenie całej Polski. Pierwsze wiadomości o pustoszeniu półek pojawiły się w mediach już kilka miesięcy temu. Obecnie na terenie Szczecina zamykanych jest 6 hipermarketów, ale spotkało to też sklepy m.in. w Warszawie czy Bielsku-Białej. 

Jakie są dalsze plany Tesco? 

Polska nie jest pierwszym krajem, z którego wycofuje się Tesco w ostatnim czasie. Zdaniem ekspertów może być to znak porzucenia ambicji rozbudowywania sieci o zasięgu globalnym. Właściciele zadecydowali również o zamknięciu obiektów w Malezji czy Tajlandii początkiem 2020 roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektora generalnego Tesco, obecnie działalność firmy skoncentruje się na Czechach Słowacji i Węgrzech. Dave Lewis potwierdził, że tam Tesco ma silniejszą pozycję rynkową.

Polacy nie będą już mogli robić zakupów w popularnym sklepie, w wielu przypadkach jednak placówki przejmie równie lubiane Netto. Spokojni mogą być również pracownicy - nowi właściciele potwierdzili, że ok. 7 tys. zatrudnionych osób będzie miało możliwość zmiany pracodawcy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >