Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Ministerstwo Rodziny I Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny I Polityki Społecznej

pieniądze, portfel
17.05.2024 10:56 Do Polaków trafią większe pieniądze. Szykują się podwyżki popularnego świadczenia

Już niedługo Polacy otrzymają wyższe pieniądze w ramach pomocy społecznej. Zmiany dotyczące wysokości należnych wypłat to niejedyna zmiana. Modyfikacji ulegną również kryteria dochodowe. Wyjaśniamy szczegóły.

cmentarz pieniądze
11.04.2024 15:27 Zasiłek pogrzebowy wzrośnie po 13 latach. Będzie duża podwyżka

Bardzo możliwe, że wkrótce do góry pójdzie w końcu jeden z zasiłków, niezmieniany od 13 lat. To zasiłek pogrzebowy, który aktualnie wynosi jedynie 4 tys. złotych. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło konkretne propozycje, mające wychodzić naprzeciw realnym społecznym potrzebom. W ich ramach przewiduje się nie tylko znaczne podwyższenie kwoty wsparcia, ale także jego coroczne waloryzowanie.

pogrzeb trumna ręce
30.01.2024 09:42 Będzie duży wzrost zasiłku pogrzebowego. Jest już projekt nowych przepisów

Sebastian Gajewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zapowiedział podwyższenie kwoty zasiłku pogrzebowego. Wzrost ma wynosić więcej, niż zapowiadano wcześniej.

PIeniądze
30.01.2023 13:11 Ważne zmiany w świadczeniu na dzieci. Nawet 500 zł na dziecko, rząd podjął decyzję

Rząd wprowadza istotne zmiany w świadczeniu alimentacyjnym. W Monitorze Polskim ukazała się informacja o zwiększeniu progu dochodowego od 1 października 2023 r. Oznacza to, iż samotni rodzice będą mieli większe pole manewru w zakresie otrzymywanego wynagrodzenia.

babcia
11.01.2023 11:10 Babcia plus. Seniorzy będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie? Rząd przedstawił strategię

Jednak będzie jednak program "Babcia plus"? Pierwszy raz wspominała o nim minister Marlena Maląg jeszcze w 2021 roku. Teraz temat powraca, a to za sprawą "Strategii Demograficznej 2040", czyli dokumentu zaprezentowanego niedawno przez resort rodziny i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów znajduje się tam jeden zapis, który miałby otwierać furtkę do wprowadzenia głośnego programu.

ZUS-pieniadze-biznesinfo (1)
26.12.2022 15:22 Świetne wieści dla emerytów. Są konkretne wyliczenia rządu

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed zabrał głos na temat waloryzacji emerytur. Zgodnie z jego słowami, przyszłoroczna podwyżka ma wynieść 16 procent. Oznacza to, że minimalna emerytura wzrośnie o 250 zł brutto.

Barbara Socha Pawel Wodzynski/East News
08.11.2022 14:56 Wiceminister nie pozostawia wątpliwości ws. 500 plus. Ujawniła plany rządu [TYLKO U NAS]

W obliczu szalejącej inflacji, wysokich cen energii elektrycznej oraz w związku z licznymi niepokojami społecznymi, wiele osób w Polsce zastanawia się, czy jest szansa na waloryzację świadczenia 500 plus. W rozmowie z Gońcem.pl swoją opinią w tej sprawie podzieliła się pani Barbara Socha, podsekretarz stanu w ministerstwie rodziny i polityki społecznej. Wiceminister wypowiedziała się dla nas także w sprawie dodatku 500 złotych dla małżeństw z wieloletnim stażem, o którym było głośno niedawno.

Pieniądze canva pro
27.06.2022 14:49 Dodatkowe pieniądze dla rodziców uczniów. Od 1 lipca można składać wnioski, im szybciej tym lepiej

Właśnie zaczęły się wakacje, ale warto już pomyśleć o nowym roku szkolnym, bo lada moment ruszy nabór wniosków na 300 plus. Świadczenie jest wypłacane jednorazowo, raz w roku, każdemu uczniowi rozpoczynającemu rok szkolny. Im szybciej rodzic złoży wniosek, tym szybciej otrzyma pieniądze na szkolną wyprawkę dla dziecka.