Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > 300 Plus

300 Plus

ZUS pieniądze
08.07.2024 19:47 Rodzice masowo korzystają ze tego świadczenia. 1 mln wniosków w tydzień

W ciągu tygodnia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło około miliona wniosków o przyznanie środków w ramach programu Dobry Start. Świadczenie wypłacane jest na każde dziecko w wieku szkolnym. – Widzimy, że zainteresowanie jest bardzo duże – komentował dla Gońca rzecznik prasowy Centrali ZUS Paweł Żebrowski.

pieniądze
09.10.2023 16:17 ZUS wciąż czeka na wnioski. Można jednorazowo zyskać aż 300 złotych

Już niewiele czasu zostało na złożenie wniosku o wypłatę świadczenia 300 plus. Mało kto pamięta o kalendarzu, a ten jest nieubłagany, dlatego z formalnościami nie należy zwlekać. Zwyczajowo przyjęło się, że pieniądze należą się na uczące się dzieci, ale tak naprawdę nie tylko one mogą być beneficjentami. Komu jeszcze należy się wsparcie? I jak oraz do kiedy można o nie wnioskować?

pieniądze
29.08.2023 14:01 To już ostatni dzwonek, by we wrześniu dostać pieniądze. ZUS przypomina

To już naprawdę ostatni moment na to, by jeszcze we wrześniu otrzymać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ekstra 300 złotych. Pieniądze można wykorzystać na sfinansowanie dziecku wyprawki szkolnej, ale żeby móc się z nich szybko cieszyć, wniosek trzeba złożyć jeszcze w sierpniu. Zwlekać nie warto, bo według szacunków, zakupy dla ucznia mogą nas kosztować w tym roku wyjątkowo słono. Co więc należy zrobić?

pieniądze i dziecko
04.07.2023 22:17 800 plus może być twoje już we wrześniu. Wystarczy zrobić jedną rzecz

To nie żart. Od września na konta niektórych rodziców Zakład Ubezpieczeń Społecznych może przelewać długo wyczekiwane 800 złotych. Jest to możliwe, gdyż w tym samym czasie można stać się beneficjentem dwóch programów - "Rodzina 500" plus oraz “Dobry Start”. Wystarczy, że w odpowiednim terminie złoży się wniosek o przyznanie środków w ramach tzw. wyprawki szkolnej.

pieniądze
07.06.2023 12:18 Zacznie się już 1 lipca, zapominalscy stracą spore pieniądze. Rusza nabór wniosków na 300 plus

Już niebawem po raz kolejny będzie można ubiegać się o 300 plus na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. W ramach programu „Dobry Start” rodzice będą mogli otrzymać środki na wyposażenie swoich pociech przed nadchodzącym nowym rokiem szkolnym.

Ostatni moment na złożenie dokumentów
29.11.2022 17:43 300 plus. Mija ostateczny termin złożenia wniosków o wypłatę świadczenia. Trzeba się spieszyć

Kończy się czas na składanie wniosków o wypłatę świadczenia 300 plus. Wypełnienie i przekazanie formularza Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych możliwe jest tylko do środy 30 listopada. Na szczęście, od połowy miesiąca można to robić za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS. Inną drogą jest złożenie dokumentów poprzez bankowość elektroniczną.

ZUS wprowadza specjalną aplikację mobilną.
14.11.2022 14:49 Rewolucja we wnioskach 500 plus i 300 plus. ZUS przygotował specjalną aplikację mobilną

ZUS wprowadza aplikację dedykowaną na urządzenia mobilne, za pomocą której w szybki i prosty sposób rodzice będą mogli składać wnioski o przyznanie środków w ramach programów 300 plus i 500 plus. Aplikacja powinna być dostępna do pobrania w sklepach Android i IOS jeszcze w tym miesiącu.

Komu przysługuje dodatek do emerytury w związku z odchowaniem 4 dzieci?
07.11.2022 08:59 ZUS ostrzega Polaków, kilkaset złotych może niektórym przejść koło nosa. Termin wkrótce minie

300 plus to pieniądze przeznaczone w zamyśle na wyprawkę szkolną i podręczniki. Od lipca trafiły już do ponad 4 milionów polskich uczniów, ale nie wszyscy zdążyli jeszcze skorzystać ze świadczenia. Aby zapominalskich nie ominęło wsparcie, muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Dodatek można uzyskać jeszcze tylko przez kilka tygodni. Termin złożenia wniosku ma duże znaczenie.

180 mln zł czeka w kasie ZUS, złożysz wniosek do końca sierpnia to pieniądze dostaniesz szybciej
21.08.2022 12:25 300 plus: nie wszyscy złożyli jeszcze wniosek o wypłatę pieniędzy. Warto zrobić to do końca sierpnia

Dodatkowe 300 złotych może trafić do kieszeni rodziców uczących się dzieci jeszcze we wrześniu. Kluczowy jest jednak tutaj termin złożenia odpowiednich dokumentów. Zegar tyka i warto się pośpieszyć. Program "Dobry start" nie jest wypłacany automatycznie i 300 złotych na kupno zeszytów i podręczników może przejść niektórym obok nosa. Wyjaśniamy, jakie dokumenty należy złożyć.300 złotych to dla wielu rodzin ogromne wsparcie w czasie przygotowania do pierwszego dzwonka. Wszyscy, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o wypłatę przysługujących pieniędzy, powinni się spieszyć.Złożenie wniosku o pieniądze w ramach programu "Dobry start", czyli tzw. 300 plus, determinuje do kiedy wypłata wpłynie na wskazane konto. Jeśli dokumenty wpłyną do właściwego urzędu do końca sierpnia, to pieniądze dotrą do rodziców najpóźniej do 30 września.

Pieniądze
18.07.2022 21:48 Właśnie ruszyły wypłaty od ZUS. Miliony Polaków dostaną łącznie 1,33 mld zł, trzeba złożyć wniosek

Poniedziałek 18 lipca jest dla części rodziców dniem wyjątkowo szczęśliwym. Na kontach pojawiły się dodatkowe pieniądze. Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu "Dobry start". - Procedura wypłat przebiega płynnie - przekazała Marlena Maląg minister rodziny i polityki społecznej. Liczba osób, które złożyły już wniosek, powala. Nie wszyscy wiedzą, że w szczególnym przypadku pieniądze należą się aż do ukończenia przez dziecko 24. roku życia. Pieniądze to coś, czego nigdy nie jest za dużo w trakcie wychowywania dzieci. Marlena Maląg z dumą oświadczyła, że w poniedziałek 18 lipca rozpoczęła się wypłata pierwszych transz należnego świadczenia w ramach programu "Dobry Start".Tzw. 300+ już zasiliło konta części rodziców oraz opiekunów. Zastrzykiem gotówki w pierwszym wakacyjnym miesiącu cieszą się ci, którzy nie zwlekali ze złożeniem niezbędnego wniosku.

Pieniądze canva pro
27.06.2022 14:49 Dodatkowe pieniądze dla rodziców uczniów. Od 1 lipca można składać wnioski, im szybciej tym lepiej

Właśnie zaczęły się wakacje, ale warto już pomyśleć o nowym roku szkolnym, bo lada moment ruszy nabór wniosków na 300 plus. Świadczenie jest wypłacane jednorazowo, raz w roku, każdemu uczniowi rozpoczynającemu rok szkolny. Im szybciej rodzic złoży wniosek, tym szybciej otrzyma pieniądze na szkolną wyprawkę dla dziecka.

400 plus
17.06.2022 08:40 Świadczenie 300 plus będzie wyższe? Rodzice uczniów skarżą się na inflację

300 plus od czterech lat przysługuje rodzicom uczących się dzieci do 20. roku życia. Szalejąca inflacja sprawiła jednak, że za wspomnianą kwotę można kupić coraz mniej. Beneficjenci postulują więc, by świadczenie zostało zrewaloryzowane. Szanse na to są jednak niewielkie.Rząd stoi przed nie lada dylematem. Drożyzna, która opanowała wszystkie dziedziny gospodarki, wzmaga niezadowolenie Polaków, a ci nie kryją już, że oczekują od państwa realnej pomocy.Wiele mówi się o zawrotnych cenach na stacjach paliw i horrendalnych kwotach pozostawianych w kasach sklepów spożywczych, ale dziś z trudem upatrywać towarów, które w ostatnim czasie znacząco by nie podrożały.Zbliżające się wakacje to z jednej strony wielka radość zwłaszcza dla dzieci, z drugiej wielkie utrapienie dla dorosłych, którzy martwią się, czy będzie ich stać na wypoczynek. Co więcej, po urlopie na rodziców czekają kolejne zmartwienia, związane z powrotem ich pociech do szkół