Goniec.pl

Źródło/ Instagram @nikolay.lukashenko

Syn Łukaszenki pojawił się na balu maturalnym. Kolor jego stroju to przypadek, czy gest wsparcia dla Ukrainy?

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Natalia Janus

Media społecznościowe obiegło zdjęcie syna Alaksandra Łukaszenki, niespełna 18-letniego Mikołaja, który niedawno miał swój bal maturalny. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wraz z koleżanką pojawili się na imprezie... w barwach flagi Ukrainy. Przypadek czy gest wsparcia?

Syn Łukaszenki wspiera Ukrainę?

Fotografię, będącą zrzutem ekranu z białoruskiej telewizji, opublikował w mediach społecznościowych portal U24. Jak opisuje, Mikołaj Łukaszenka przyszedł w niebieskim garniturze, a obok niego siedziała koleżanka z klasy w żółtej sukience. - Wydaje się, że wąsaty dyktator nie spodziewał się takiego ataku – napisał autor.

W mediach społecznościowych od razy zaczęły się spekulacje, czy taki dobór kolorów przez syna dyktatora i jego partnerkę jest przypadkowy, czy wręcz przeciwnie i miał to być gest wsparcia dla Ukrainy.

Od lat spekuluje się że Kola (używane na wschodzie zdrobnienie od Mikołaj) będzie następcą białoruskiego dyktatora. Obaj panowie pojawiają się razem często. Sam Łukaszenka senior jednak kilkukrotnie ucinał tego typu spekulacje.

Łukaszenka z apelem do młodzieży 

W dniu graduacji absolwentów Alaksandr Łukaszenka zwrócił się do młodzieży z przemówieniem o "trudnych latach szkolnych i konieczności podjęcia decyzji o dalszej ścieżce". Dyktator mówił, że w przyszłości nastolatkom będzie łatwiej żyć, jeśli zajmą się "konkretnymi sprawami". Absolwentom radził iść do pracy, zakładać rodziny i mieć dzieci.

Według Łukaszenki syn ma sam wybrać swoją drogę, ale na pewno nie pójdzie w politykę. Mikołaj Łukaszenka zniknął z przestrzeni publicznej w obliczu protestów na Białorusi w 2020 roku - wówczas miał się przenieść do Moskwy i uczyć się w liceum pod innym nazwiskiem.

Wojna w Ukrainie. Białoruś "trzyma się z daleka"

Białoruski reżim jak dotąd bezpośrednio nie zaangażował się w zbrojną napaść na Ukrainę. Cały czas wspiera jednak Kreml, a rosyjskie wojska ostrzeliwują rakietami miasta ukraińskie z terytorium Białorusi. Lotnictwo rosyjskie prowadzi też loty bojowe na Ukrainę z białoruskich lotnisk.  W dodatku Mińsk traktuje jako przestępstwo polityczne nie tylko krytykę władz i protesty przeciwko wojnie na Ukrainie. Ludzie są zatrzymywani i więzieni także za używanie kolorów zabronionej przez reżim biało-czerwono-białej flagi narodowej i hasło "Niech żyje Białoruś". 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Na łódzkim cmentarzu grasują fałszywi pracownicy. Nowy sposób oszustów, można stracić duże pieniądze

  • Boże Ciało 2022. Prognoza pogody na długi weekend. "Pierwsza w tym roku fala upałów"

  • O której procesja w Boże Ciało 2022? Gdzie oglądać? Lista procesji i program TV

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zaręczyli się, gdy byli nastolatkami. Ślub wzięli 60 lat później, wszystko przez jedną decyzję
Czytaj więcej >

Świat

Tragedia na autostradzie, pięcioro dzieci zginęło w ułamku sekundy. Auto roztrzaskało się na drzewie
Czytaj więcej >

Świat

Na terenie Niemiec zaginął Mateusz Borkowski. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 32-latka
Czytaj więcej >

Świat

Raport Gońca ze Świata. Putin odwiedza Ukrainę, a Trump wzywa do protestów
Czytaj więcej >

Świat

Zjadł jajko warte 50 tys. zł. Gdy poznał prawdę, nogi się pod nim ugięły
Czytaj więcej >

Świat

Aktywiści niszczyli zabytkowy pałac. Burmistrz wkroczył do akcji
Czytaj więcej >
Natalia Janus

Redaktor sekcji Warszawa. Jestem studentką Dziennikarstwa i Nowych Mediów. Przez ostatnie lata pracowałam jako copywriter oraz content creator w branży marketingowej. Interesują mnie tematy społeczne, czyli w wielkim skrócie wszystko o ludziach, dla ludzi i związane z ludźmi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]