Goniec.pl

Pixabay.com Henryk Niestrój

Starsza kobieta wjechała pod nadjeżdżający pociąg, nie żyje

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Wielkanocny poranek przyniósł niestety bardzo smutne informacje. Na przejeździe kolejowym w Rożnowie, w powiecie obornickim, doszło do śmiertelnego wypadku. Kobieta w wieku około 70 lat wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy w momencie, gdy nadjeżdżał rozpędzony pociąg.

Nie żyje starsza kobieta

Maszynista nie był w stanie zareagować wystarczająco szybko i pociąg staranował samochód, który niespodziewanie pojawił się na torach. W środku znajdowała się tylko kierująca nim kobieta, która zginęła na miejscu.

W pociągu relacji Poznań-Piła jechało 10 pasażerów. Nikomu, łącznie z maszynistą, nic się na szczęście nie stało, co potwierdziła oficer prasowa policji w Obornikach st. sierż. Izabela Leśnik. Trwa dochodzenie przyczyn wypadku, czym zajmują się policyjni śledczy. Z kolei służby techniczne musiały ściągnąć z torów uszkodzony pociąg i wznowić ruch na trasie.

- W wyniku wypadku wstrzymano ruch pociągów na odcinku między Obornikami a Rogoźnem, przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową na całej trasie Poznań-Piła - powiedziała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Pasażerowie feralnego pociągu dopiero dwie godziny po wypadku zostali zabrani komunikacją zastępczą. Niestety, tegorocznej Wielkanocy nie będą miło wspominać nie tylko ze względu na pandemię i trwające w całej Polsce rygorystyczne obostrzenia.

Niestety, to nie jedyny śmiertelny wypadek w ten weekend. Mimo ostrzeżeń policji o zachowanie uwagi na drogach, a także próśb rządu, by Wielkanoc spędzić w domu, w całej Polsce dochodzi do śmiertelnych w skutkach wydarzeń.

W sobotę 3 kwietnia doszło do tragicznego wypadku na autostradzie A4 . Samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, z nieznanych przyczyn wypadł z drogi. Śmierć na miejscu poniosło 6-letnie dziecko, a jego rodziców przetransportowano helikopterem do szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: RadioZet

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]