Goniec.pl
dobczyn soltys

Jakub Kaminski/East News

Sołtys Dobczyna przekazał informacje o jednej ze zmarłych nastolatek. Ma jedną teorię

2 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W mediach pojawiło się stanowisko sołtysa Dobczyna w sprawie śmierci dwóch 13-latek, których ciała odnaleziono w zagajniku. Paweł Kurek stwierdził, że dziewczyny wcześniej wszystko zaplanowały. Włodarz przyznał, że tragedia bardzo nim wstrząsnęła. Przekazał też informacje dotyczące jednej z nastolatek.

Sołtys Dobczyna nie ma wątpliwości i twierdzi, że 13-latki „musiały to zaplanować”. W taki sposób odniósł się do śmierci dwóch młodych dziewczyn, które – według dotychczasowych ustaleń śledczych – najprawdopodobniej targnęły się na swoje życie. Ich ciała około godziny 9:00 rano we wtorek 31 sierpnia odnalazł mężczyzna, który wyszedł na spacer z psem.

beata-k-jechala-zygzakiem

Beata K. usłyszała zarzuty za jazdę po alkoholu. Przyznała się do winy

CZYTAJ DALEJ

Przedstawiciel Dobczyna stwierdził, że jedna z nastolatek wychowywała się w normalnej rodzinie. Paweł Kurek miał na myśli Zuzannę K., która żyła w miejscowości niedaleko Wołomina. Dodał, że służby nigdy nie musiały interweniować w jej domu i jak dotąd dziewczyna nie dawała żadnych niepokojących sygnałów.

– Opieka społeczna czy gmina nigdy nie musiały tam interweniować, to taka cicha, normalna rodzina. Ogromna tragedia – ujawnił sołtys.

Stanowisko sołtysa w Dobczynie

W rozmowie z dziennikarzami sołtys Dobczyna poinformował, że kamery monitoringu, które są zamontowane przy stacji kolejowej, zarejestrowały, jak nastolatki przyjechały z pociągiem z Warszawy.  Następnie udały się w kierunku lasu. Miały przy sobie donice, które później znaleziono przy ich ciałach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Według Pawła Kurka 13-latki przyjechały z Warszawy około godziny 18:30. Sołtys przyznał, że nie znał za dobrze Zuzanny K. Nie potrafił też powiedzieć, czy nastolatka cierpiała na zaburzenia psychiczne. Włodarz dodał, że nadal trudno mu jest zrozumieć to, co stało się niedawno w miejscowości pod Wołominem.

– Trudno powiedzieć czy dziecko miało zaburzenia, Zuzię znałem tylko na „dzień dobry”. Ale niezrozumiałe jest dla mnie, że ta dziewczynka, z którą ją znaleziono, to nie była jej koleżanka od dziecka, z piaskownicy, tylko z drugiego świata, z Warszawy. A wisiały na jednej gałęzi – powiedział.

– Dla mnie to jest dziwne. Takie dziewczynki powinny mieć pierwsze zauroczenia, spotkania z koleżankami, ewentualnie wyjechać gdzieś bez wiedzy rodziców. Ale taki cios w serce matce zadać? To jest niewyobrażalne – dodał.

Policja nadal bada sprawę śmierci nastolatek w Dobczynie

W związku ze śmiercią dwóch nastolatek w Dobczynie nadal wiele okoliczności jest niejasnych. Po wstępnych wynikach sekcji zwłok potwierdzono, że bezpośrednią przyczyną śmierci 13-latek było powieszenie. Służby wciąż jednak prowadzą w tej sprawie śledztwo.

Prokuratura gromadzi rzeczy osobiste Zuzanny K. oraz jej koleżanki. Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak zaznaczył, że funkcjonariusze próbują odtworzyć bieg wydarzeń. Mundurowi są w posiadaniu „niepokojących informacjach, które mieli już od początku”, jak ujawnił portal Fakt.

– Odtwarzamy teraz okoliczności od momentu zaginięcia dziewczynek do chwili, kiedy ich ciała zostały znalezione – oświadczył Sylwester Marczak.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >
samolot

Wiadomości

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Addis Abebie. Doszło do zapłonu, relacja pasażerki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolny Śląsk: Pożar nielegalnego składowiska odpadów. Ryzyko niebezpieczeństwa dla mieszkańców

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >