Goniec.pl

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Śnieżyce nadciągają nad Polskę. Wydano ostrzeżenia 2. stopnia

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Atak zimy sparaliżował ruch drogowy w Polsce. IMGW ostrzega przed nieustającymi, intensywnymi opadami. Alarmuje także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zima w natarciu. IMGW wydaje ostrzeżenia

Zima zaatakowała ze zdwojoną siłą . Rejonem Polski, który zostanie w piątek 20 stycznia najbardziej dotknięty opadami, jest południe naszego kraju. Spadnie tutaj miejscowo aż do 30 cm śniegu.

W pozostałych rejonach Polski mamy mieć do czynienia w większości jedynie z przelotnymi opadami. Temperatura maksymalna na terenie kraju oscylować będzie w granicach 0 stopni Celsjusza.

IMGW wydało w swoim komunikacie ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed obfitymi opadami białego puchu, a także przed silnymi porywami wiatru, powodującymi zawieje śnieżne. Polacy mogą także spodziewać się otrzymania alertu w postaci wiadomości SMS.

Najtrudniejsza sytuacja na południu Polski

Obszarami, które w piątek 20 stycznia najbardziej odczują natarcie zimowej aury, będą województwa: małopolskie, podkarpackie, opolskie oraz dolnośląskie. Pokrywa śnieżna ma tutaj wzrosnąć miejscami nawet o 20-30 centymetrów, a intensywność opadów zwiększyć ma się przejściowo nocą. Mogą też pojawić się mgły, ograniczające widoczność nawet do 900 metrów.

W sobotę intensywne opady również w innych rejonach Polski

IMGW wydaje także ostrzeżenia dla województw: pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Tutaj, w sobotę 21 stycznia dojść ma do obfitych opadów, którym towarzyszyć będą silne porywy wiatru.

IMGW alarmuje o zachowanie ostrożności i powstrzymanie się od prowadzenia działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników pogodowych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: IMGW/wiadomosci.radiozet.pl/eska.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]