Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Sceny jak z filmu w polskim mieście. Na widok policji rzucił się do ucieczki, nie żyje jedna osoba
Jakub Franek
Jakub Franek 08.01.2023 11:09

Sceny jak z filmu w polskim mieście. Na widok policji rzucił się do ucieczki, nie żyje jedna osoba

globinowypadek
PSP Słupsk

Głobino, województwo pomorskie. Nietrzeźwy kierowca uciekał przed kontrolą policyjną. W trakcie pościgu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku zmarła jego 19-letni pasażer.

Tragiczny wypadek

Do zdarzenia doszło 7 stycznia około godziny 20:20. Policjanci z drogówki w Dębicy Kaszubskiej chcieli poddać kontroli jadący drogą wojewódzką nr 210 samochód marki peugeot. Kiedy włączyli syrenę radiowozu, kierowca zaczął uciekać. Policjanci zaczęli pościg.

Niedługo później w Głobinie (woj. pomorskie) kierowca wypadł z drogi i uderzył drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniósł jeden z pasażerów, drugi walczy w szpitalu.

- Autem podróżowały trzy osoby. Mężczyzna w wieku 19 lat - ofiara śmiertelna. Kobieta w wieku 18 lat uwięziona w aucie, wydobyta przez strażaków, nieprzytomna przekazana ZRM. Kierowca - mężczyzna w wieku 23 lat prawdopodobnie zostanie zabrany na obserwację do słupskiego szpitala - czytamy na profilu Komendy Miejskiej PSP w Słupsku.

Nietrzeźwy kierowca nie miał uprawnień

Sprawcą wypadku został poddany kontroli policyjnej. Jak się okazało miał 1,6 promila alkoholu we krwi. To jednak nie jest jedyny powód, dla którego postanowił uciekać przed policją. 23-latek nie miał uprawnień do kierowania.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie poddano go kontroli medycznej. Grozi mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, co oznaczałoby dla niego karę aż do 8 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl/facebook.com/PSP Słupsk