Goniec.pl
Sanepid wycofuje ze sklepów lody popularnej marki

Pexels.com/Anna Shvets

Sanepid wycofuje lody marki Mars. Zawierają alergeny

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Sanepid wycofuje ze sklepowych chłodziarek lody marki Mars. Produkt może zawierać alergeny, które nie zostały uwzględnione na opakowaniu, co może wiązać się z niebezpieczeństwem dla osób uczulonych. Należy zachować szczególną ostrożno

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w tej sprawie oficjalne oświadczenie, które można przeczytać na stronie internetowej instytucji. Powodem decyzji o wycofaniu były niepełne informacje, które zamieszczono na opakowaniu lodów.

Sanepid wycofuje ze sklepów lody popularnej marki

- Osoby uczulone na soję, mleko, laktozę lub orzeszki ziemne nie powinny spożywać produktu wskazanego w komunikacie - napisali inspektorzy sanepidu.

Komunikat dotyczy produktu PEANUT M&M'S ICE CREAM 62 g o numerach partii: 028D2DOE01, 028D3DOE01 oraz 028E1DOE01. Data minimalnej trwałości mija 31 grudnia bieżącego roku, a kod kreskowy to: 5000159500340. 

Producentem lodów jest Mars Wrigley Confectionery, Route de Severne, 67790 Steinbourg, Francja, a dystrybutorem na terenie Polski - Mars Polska Sp. z o.o., Kożuszki Parcel 42, 96-500 Sochaczew. Proces wycofywania produktu ze sklepów jest stale monitorowany przez sanepid.

Przed kilkoma dniami inspektorzy ostrzegali przed produktem przeznaczonym dla osób dorosłych. Napój alkoholowy Seagram’s Gin, firmy Wyborowa S.A. o numerze partii: 21011371 został zanieczyszczony fragmentami szkła.

Producentem trunku jest przedsiębiorstwo Wyborowa S.A. ul. Janikowska 23 61-070 Poznań. Firmę o zanieczyszczeniu poinformował jeden z konsumentów, który zdecydował się na zakup napoju alkoholowego.

Po otrzymaniu informacji spółka zdecydowała się na wycofanie partii swojego produktu ze sklepowych półek. Przeprowadzono także pilne postępowanie wyjaśniające. Na stronie internetowej Wyborowej pojawił się komunikat skierowany do klientów.

- Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu - czytamy w oświadczeniu.

Klienci, którzy zakupili produkt, powinni powstrzymać się od konsumpcji i skontaktować się z infolinią pod numerem telefonu: 22 5353235. Pracownicy przedsiębiorstwa są do dyspozycji konsumentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 21:00. Reklamacji można dokonywać także na adres e-mail: gin@wiecejinformacji.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Sanepid

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >