Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Sanepid wycofuje lody marki Mars. Zawierają alergeny
Irmina Jach
Irmina Jach 06.05.2021 16:26

Sanepid wycofuje lody marki Mars. Zawierają alergeny

Sanepid wycofuje ze sklepów lody popularnej marki
Pexels.com/Anna Shvets

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w tej sprawie oficjalne oświadczenie, które można przeczytać na stronie internetowej instytucji. Powodem decyzji o wycofaniu były niepełne informacje, które zamieszczono na opakowaniu lodów.

Sanepid wycofuje ze sklepów lody popularnej marki

- Osoby uczulone na soję, mleko, laktozę lub orzeszki ziemne nie powinny spożywać produktu wskazanego w komunikacie - napisali inspektorzy sanepidu.

Komunikat dotyczy produktu PEANUT M&M'S ICE CREAM 62 g o numerach partii: 028D2DOE01, 028D3DOE01 oraz 028E1DOE01. Data minimalnej trwałości mija 31 grudnia bieżącego roku, a kod kreskowy to: 5000159500340. 

Producentem lodów jest Mars Wrigley Confectionery, Route de Severne, 67790 Steinbourg, Francja, a dystrybutorem na terenie Polski - Mars Polska Sp. z o.o., Kożuszki Parcel 42, 96-500 Sochaczew. Proces wycofywania produktu ze sklepów jest stale monitorowany przez sanepid.

Przed kilkoma dniami inspektorzy ostrzegali przed produktem przeznaczonym dla osób dorosłych. Napój alkoholowy Seagram’s Gin, firmy Wyborowa S.A. o numerze partii: 21011371 został zanieczyszczony fragmentami szkła.

Producentem trunku jest przedsiębiorstwo Wyborowa S.A. ul. Janikowska 23 61-070 Poznań. Firmę o zanieczyszczeniu poinformował jeden z konsumentów, który zdecydował się na zakup napoju alkoholowego.

Po otrzymaniu informacji spółka zdecydowała się na wycofanie partii swojego produktu ze sklepowych półek. Przeprowadzono także pilne postępowanie wyjaśniające. Na stronie internetowej Wyborowej pojawił się komunikat skierowany do klientów.

- Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu - czytamy w oświadczeniu.

Klienci, którzy zakupili produkt, powinni powstrzymać się od konsumpcji i skontaktować się z infolinią pod numerem telefonu: 22 5353235. Pracownicy przedsiębiorstwa są do dyspozycji konsumentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 21:00. Reklamacji można dokonywać także na adres e-mail: [email protected].

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Sanepid

Tagi: Sanepid