Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Radzymin: Wiatr zerwał dach Biedronki. Konieczna była ewakuacja
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 20.02.2022 18:18

Radzymin: Wiatr zerwał dach Biedronki. Konieczna była ewakuacja

radzymin biedronka wichura eunice
TikTok/salim.dzik_official

Radzymin: Silny wiatr zerwał w sobotę dach jednego z okolicznych sklepów Biedronka. Ze względu na zniszczenia, wezwana musiała zostać straż pożarna, a klienci i sprzedawcy ewakuowani - budynek nie był dla nich bezpieczny.

Nagranie z ewakuacji zamieścił jeden z użytkowników serwisu TikTok, salim.dzik_official. Szybko stało się ono hitem wśród internautów.

Radzymin: wiatr zerwał dach z Biedronki. Konieczna była ewakuacja

Według lokalnego portalu Wwl112.pl, dach otworzył się przez wiatr i zaczął odrywać się od konstrukcji. Latał w powietrzu i po parkingu, stwarzając zagrożenie dla osób znajdujących się na zewnątrz.

@salim.dzik_official #fypシ゚ #dc #dlaciebie #foryoupage #foryou #warszawa ♬ dźwięk oryginalny - Salim.dzik 🔥💪🏾

Po powiadomieniu służb ruch w sklepie został natychmiast wstrzymany, a wszyscy klienci i personel ewakuowani. Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie spowodowała nagła awaria, strażacy musieli usunąć resztki konstrukcji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ratownicy musieli samodzielnie, kawałek po kawałku ciąć blachę i ściągali ją liną kawałek po kawałku. Praca trwała kilka godzin, a sam sklep zostanie zamknięty na kilka najbliższych dni.

Trudna sytuacja pogodowa dała się we znaki również innym sklepom sieci Biedronka. W Krakowie wiatr również zerwał dach z jednego z dyskontów, a ten przez pewien czas leżał lub przesuwał się z wiatrem po parkingu.

Ze względu na trudną sytuację pogodową, służby przestrzegają przed wychodzeniem z domów i zalecają, by wychodzić z nich możliwie jak najrzadziej. Rozesłano też już kolejne alerty RCB obowiązujące na noc z soboty na niedzielę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wwl112.pl, goniec.pl