Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznań. 5-latek wypadł z okna na drugim piętrze, lekarze walczą o jego życie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.09.2023 12:38

Poznań. 5-latek wypadł z okna na drugim piętrze, lekarze walczą o jego życie

policja
materiały policyjne

Dramatyczne doniesienia z Wielkopolski. We wtorek 26 września w Poznaniu 5-letnie dziecko wypadło z okna drugiego piętra budynku przy ul. Głogowskiej. Mały chłopiec był pod opieką babci. Jak doszło do tej tragedii?

Poznań. 5-latek wypadł z okna na drugim piętrze

Do wypadku doszło we wtorek 26 września około godziny 19.30 przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Służby otrzymały zgłoszenie o 5-latku, który wypadł z okna mieszkania znajdującego się na drugim piętrze.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, 5-letnie dziecko znajdowało się wówczas pod opieką swojej babci.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Dziecko trafiło do szpitala w ciężkim stanie

- Chłopiec był pod opieką babci w mieszkaniu na drugim piętrze. Wieczorem babcia położyła go spać, zamknęła drzwi i poszła do pokoju obok, natomiast pięciolatek zdołał wejść na parapet, otworzył okno i wypadł - takie są wstępne ustalenia - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. 

Polka weszła na porodówkę i zamarła. Najgorsze było wprost na przeciw niej

Dodał, że 5-letni chłopiec w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Wiadomo, że babcia dziecka była trzeźwa.

Kolejny podobny wypadek w ostatnim czasie

To kolejny podobny wypadek z udziałem małego dziecka w ostatnim czasie w Polsce. Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy o zdarzeniu w Świerklańcu k. Tarnowskich Gór (woj. śląskie). Tam 3-letni chłopiec 27 sierpnia wypadł z okna na pierwszym piętrze domu. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 

Polki masowo popełniły błąd zagrażający ich dziecku.  Dotyczy niemal każdego, trzeba działać szybko

Z kolei 24 sierpnia 2,5-letni chłopiec wypadł z okna na pierwszym piętrze w Skorogoszczy w województwie opolskim. Chłopiec miał doznać urazu głowy.

 

Źródło: Goniec/PAP