Goniec.pl > Polska > Tragedia pod Grodziskiem Mazowieckim. Nie żyją dwie kobiety, dziecko walczy o życie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.06.2023 17:18

Tragedia pod Grodziskiem Mazowieckim. Nie żyją dwie kobiety, dziecko walczy o życie

wypadek
KPP w Grodzisku Mazowieckim

Do śmiertelnego wypadku doszło pod Grodziskiem Mazowieckim w miejscowości Kozerki. Samochód osobowy czołowo zderzył się z ciężarówką. 26-letnia kobieta kierująca pojazdem poniosła śmierć na miejscu. Do szpitala trafiła 23-letnia pasażerka i 13-miesięczne dziecko. Niestety życia kobiety przewiezionej do szpitala również nie udało się uratować.

Tragiczny wypadek pod Grodziskiem Mazowieckim

Wczoraj przed godziną 14.00 w miejscowości Kozerki, położonej w powiecie grodziskim doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Samochód osobowy zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką. Kierująca autem zginęła na miejscu, a 23-letnią pasażerkę i 13-miesięczne dziecko przetransportowano do szpitala. Życia kobiety również nie udało się uratować – poinformowała dzisiaj policja w Grodzisku Mazowieckim. 

Na miejscu pracuje prokuratura i policja, prowadząc czynności mające na celu ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia oraz powód, dla którego mogło dojść do czołowego zderzenia pojazdów.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Policja ustala przyczyny wypadku

Dzisiaj policja przekazała więcej informacji odnośnie tragicznego wypadku. Wciąż nieznane są przyczyny zderzenia, ani stan zdrowia 13-miesięcznego dziecka przebywającego w szpitalu.

- Kierująca seatem z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z ciężarowym volvo. 26-letnia kobieta zginęła na miejscu. Do szpitali trafili pasażerowie auta: kobieta i dziecko. Niestety, 23-letnia pasażerka również zmarła w wyniku odniesionych podczas zderzenia obrażeń ciała - poinformowała asp.sztab. Katarzyna Zych.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozwagę i dostosowanie odpowiedniej prędkości podczas jazdy. Nawet prosta droga i idealne warunki pogodowe mogą nie uchronić nas od tragicznych w skutkach wypadków. Należy przestrzegać zasad ruchu drogowego i zachować szczególną ostrożność. 

- Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg. Przypominamy o jednej z najważniejszych zasad, jaką jest przestrzeganie dopuszczalnej prędkości jazdy i dostosowywanie jej do warunków na danym odcinku drogi. Przy dużym natężeniu ruchu ważne jest zachowywanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu i bardzo dokładne sprawdzanie możliwości wykonywania wszelkich manewrów. Pamiętajmy, że na drodze liczą się często sekundy, w których trzeba odpowiednio zareagować. Do tragicznego wypadku może dojść nawet na prostym odcinku jezdni i przy pięknej pogodzie – czytamy na stronie KPP w Grodzisku Mazowieckim.

 

Źródło: KPP Grodzisk Mazowiecki