Goniec.pl
konferencja

YouTube/Janusz Jaskółka

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

22 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

We wtorek w Magazynie Czasowego Składowania w Warszawie odbyła się licytacja respiratorów, które w ubiegłym roku zostały zakupione przez rząd. Przyglądali jej się posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba. Dyrektor obiektu zażądał przerwania konferencji. Groził politykom wezwaniem policji i ochrony.

Licytacja zakończyła się po kilku minutach. Parlamentarzyści wykorzystali moment, by przypomnieć dziennikarzom o aferze respiratorowej. W tym celu zaprosili przedstawicieli mediów na zewnątrz. Chwilę po włączeniu kamer interweniował dyrektor obiektu.

Andrzej Duda

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

CZYTAJ DALEJ

"Państwo wtargnęli"

- Państwo wtargnęli - mówił, zwracając się do Dariusza Jońskiego i Michała Szczerby. Politycy tłumaczyli, że mają prawo brać udział w publicznej licytacji, ale nie przyniosło to oczekiwanych efektów.

- Zostali panowie wpuszczeni na licytację, my tę licytację zorganizowaliśmy. Byli państwo na tym miejscu, które było do tego przygotowane i wtedy był czas na to, aby panowie zadawali pytania - pouczał posłów zbulwersowany mężczyzna.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Skonsternowani politycy bronili się faktem, że znajdują się w miejscu publicznym. Dyrektor podkreślał jednak, że "tu są cały czas prowadzone operacyjne działania i przeszkadzają w działalności operacyjnej, blokują rampę".

Dariusz Joński i Michał Szczerba zdecydowali się przerwać swoje wystąpienie, gdy szef obiektu zagroził im wezwaniem policji i ochroniarzy. Nagranie z tego momentu zostało udostępnione w serwisie YouTube.

"Nikt nie chciał tego szmelcu"

Wtorkowa licytacja dotyczyła 418 respiratorów, które w ubiegłym roku zakupił od handlarza bronią resort zdrowia, a które zostały zajęte w lutym tego roku przez komornika jako zabezpieczenie. Cena wywoławcza za sztukę wynosiła 30 tysięcy złotych.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych - ówczesnego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego zastępcy Janusza Cieszyńskiego.

- Te respiratory, które znajdują się w tym obiekcie, są naszą własnością. One zostały sfinansowane z budżetu Ministerstwa Zdrowia i my jako obywatele, a także jako posłowie, mamy prawo obserwować, co z tymi pieniędzmi się dalej dzieje - mówi poseł Michał Szczerba.

Również we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by wspominane respiratory jak najszybciej trafiły do polskich szpitali.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

W pożarze w wieżowca we Wrocławiu zginęła jedna osoba

Wiadomości

W pożarze wrocławskiego bloku zginął mężczyzna

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wiadomości

Kaczyński do dziennikarza: "Pan zabiega o interesy agresywnych państw"

Czytaj więcej >
Ewakuacja

Wiadomości

Wrocław: Pożar wieżowca mieszkalnego. 100 osób ewakuowanych

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Prezydencka minister stanęła w obronie Agaty Dudy

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

Czytaj więcej >
Bytów: zakład pogrzebowy pomylił ciała nieboszczyków

Wiadomości

Bytów: W zakładzie pogrzebowym pomylono trumny

Czytaj więcej >