Goniec.pl

Fb/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu

Porzucił psa na mrozie bez szans na przeżycie. Prześladowca jest poszukiwany

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Szokujący obraz ujrzeli pracownicy wałbrzyskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, którzy w niedzielne popołudnie ujrzeli przed bramą wjazdową do swojej siedziby przywiązanego na łańcuchu owczarka niemieckiego. Zwierzę miało ograniczony zakres ruchu i musiało znosić ujemną temperaturę oraz śnieżycę. Placówka nagłośniła sprawę i prosi o pomoc w znalezieniu sprawców.

Wałbrzych. Przywiązali psa na łańcuchu i porzucili w mrozie

- Długo zastanawialiśmy się czy upublicznić to, co zastaliśmy dzisiaj pod schroniskiem. Ale stwierdziliśmy, że miarka się przebrała - napisali w mediach społecznościowych pracownicy wałbrzyskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

W niedzielne popołudnie, niezidentyfikowani sprawcy przywiązali owczarka niemieckiego do bramy wjazdowej siedziby placówki i zbiegło z miejsca zdarzenia. Zwierzę co najmniej przez godzinę było pozostawione samo sobie, mając ograniczony zakres ruchu i cierpiąc niewygody związane z mrozem oraz intensywnymi opadami śniegu.

- Szukamy wszelkich informacji o tej kanalii, która zostawiła w taką pogodę w taki sposób psa. Możecie być pewni, że pies nie wróci do tej kreatury. Chcemy, żeby sprawiedliwość sama osądziła co z takim elementem zrobić - napisano emocjonalnie na stronie schroniska.

Jak ustalili pracownicy placówki, na podstawie materiału zaczerpniętego z kamer monitoringu, dwóch mężczyzn skrępowało i przywiązało zwierzę do bramy po czym zbiegło. Tak bezduszna postawa względem psa szokuje tym bardziej, iż uczyniono to przed schroniskiem, co wskazuje na pełną świadomość sprawców.

- Tylko zbieg okoliczności sprawił, że godzinę później pojawiliśmy się w schronisku i uwolniliśmy psa. Inaczej siedziałby tam bez możliwości schronienia całą noc - mówił w rozmowie z portalem dziennik.walbrzych.pl, szef schroniska, Miał Niewiadomski.

Pracownicy schroniska nagłośnili sprawę w mediach społecznościowych i zwrócili się z prośbą o pomoc do internautów. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje związane z właścicielem psa lub jego otoczeniem, proszone są o kontakt ze schroniskiem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fb/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu/o2.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]