Goniec.pl

Screen / KPP Lębork

Pomorskie: Kierowca potrącił 14-latkę. Policja ku przestrodze udostępniła nagranie

11 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W piątek (6.01) w Lęborku (woj. pomorskie) 19-letni kierowca potrącił przechodzącą przez pasy 14-latkę. Moment zdarzenia zarejestrował miejski monitoring. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Tamtejsi policjanci udostępnili przedstawiające moment zdarzenia.

19-latek potrącił 14-latkę na pasach

W miniony piątek 6 stycznia tuż po godzinie 16:00 policjanci z Lęborka otrzymali niepokojące zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego , do którego doszło na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Kossaka i Gdańskiej.

Jak się okazało, kierujący Audi 19-latek nie zachował wymaganej szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejścia dla pieszych i potrącił wchodzącą na pasy 14-latkę, która z kolei nie upewniła się czy może bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący został obciążony mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi, zaś 14-latce funkcjonariusze zwrócili uwagę na konsekwencje braku ostrożności. Badanie wykazało, że 19-latek był trzeźwy.

Przestroga dla kierowców

Policjanci wykorzystują zdarzenie do zilustrowania przestrogi odnośnie do zachowania rozwagi na drodze - zarówno przez kierowców , jak i przez pieszych. - Przypominamy kierującym, że znak D-6 "przejście dla pieszych" jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia.

Znak ten także zobowiązuje go do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie czujnym należy być przy przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub znajdują się w obrębie skrzyżowania dróg. Pieszym z kolei zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

Za każdym razem przed wejściem na pasy należy upewnić się, czy można to zrobić bezpiecznie. Zabronione jest również korzystanie z telefonu bądź innego urządzenia elektronicznego w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni - podkreślają funkcjonariusze policji. Ku przestrodze zostało udostępnione nagranie z rzeczonego zdarzenia drogowego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Lębork

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Trudno uwierzyć, co zrobił policjant w radiowozie. Nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]