Goniec.pl
pogoda-ryby-plywaja

East News Piotr Molecki

Szczecin zalany. Po ulicy pływały ryby, mamy nagranie

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Załamanie pogody, do którego dochodziło w ostatnich dniach, przyniosło opłakane skutki w wielu polskich miastach. Szczególnie ucierpieli mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, gdzie niemal całkowicie zalany został Szczecin. W miejscowości Mierzyn natomiast ulicą płynęły ozdobne ryby, które najprawdopodobniej uciekły komuś ze stawu. Do mediów społecznościowych trafiło zaskakujące nagranie.

Już od dawna pogoda nie przyczyniła się do tylu szkód. Burze z intensywnymi opadami, które przeszły nad Polską, szczególnie doświadczyły mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. W Szczecinie odnotowano największe jednorazowe opady od 1978 roku.

sklep-znikaja-produkty

Od 3 lipca wchodzi ważny zakaz. Wiele plastikowych produktów zniknie ze sklepów

CZYTAJ DALEJ

Trudne warunki pogodowe doprowadziły do wielu fatalnych sytuacji. Woda przelewająca się przez ulice Szczecina zalała posesje, piwnice i garaże. Miejscami doprowadziła nawet do podtopienia samochodów zaparkowanych przy budynkach. W mediach pojawiło się nagranie, na którym widać, jak przy ogrodzeniu jednego z domów pływają ozdobne ryby.

Zaskakujące zjawiska pogodowe w Szczecinie

Na Facebooku Lubuskich Łowców Burz opublikowano materiał wideo, na którym widać kilka pokaźnych rozmiarów ryb. Autorzy nagrania poinformowali, że są to karpie koi, które najprawdopodobniej podczas podtopień wypłynęły z czyjegoś stawu lub oczka wodnego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Do sytuacji z nagrania doszło w miejscowości Mierzyn, która przylega do szczecińskiego osiedla Gumienice. Ozdobne ryby są niejadalne i wyróżniają się atrakcyjnym ubarwieniem. Przedstawiciele japońskiego gatunku osiągają nawet 70 centymetrów długości.

Pozostaje pytanie, czy właściciel ma szansę odzyskać swoje zguby. Biorąc pod uwagę skalę podtopień w stolicy Pomorza Zachodniego, może się to okazać bardzo trudnym zadaniem. Po oberwaniu chmury wiele osiedli Szczecina zmieniło się w małe akweny.

Część internautów zasugerowała, że ryby niestety najprawdopodobniej nie przeżyły podczas odpompowania wody przez straż pożarną. Choć to nieco zabawny akcent, wielu mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch dni przeżyło dramat.

Pogoda w Szczecinie doprowadziła do dramatycznej sytuacji

Na temat pogody wypowiedział się już wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, który potwierdził, że w Szczecinie spadło ponad 96 mm wody na metr kwadratowy. Gorsza sytuacja była tylko w Gryfinie – tam opady przekroczyły 100 mm.

Do pomocy służbom miejskim ruszyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy układali worki z piasku, by zabezpieczyć posesje na wypadek ewentualnego kolejnego oberwania chmury.

W czwartek 1 lipca od północy do godziny 10:00 strażacy otrzymali aż 205 zgłoszeń dotyczących podtopień ulic, posesji, garaży oraz piwnic na terenie miasta. W całym województwie interweniowano 333 razy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ryszard Terlecki potwierdził. PiS właśnie podjął decyzję ws. kandydata na RPO

  • Zakonnica nawołuje do Polaków. Siostra Michaela ostrzega przed "zwiększonym popędem"

  • Nie żyje Leszek Faliński, były perkusista zespołu "Dżem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook Lubuscy Łowcy Burz

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >