Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policyjne bmw potrąciło 20-latka na hulajnodze. W akcji śmigłowiec LPR
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.11.2023 21:45

Policyjne bmw potrąciło 20-latka na hulajnodze. W akcji śmigłowiec LPR

LPR
Facebook/Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (zdj. ilustracyjne)

W czwartek 30 listopada po godzinie 14.00 w Regułach pod Warszawą doszło do potrącenia kierującego hulajnogą młodego mężczyzny przez nieoznakowany policyjny radiowóz. Na miejscu musiał lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego 20-latka do szpitala.

Reguły. Nieoznakowany radiowóz potrącił 20-latka na hulajnodze

Do wypadku doszło w czwartek po godzinie 14 w Regułach niedaleko Pruszkowa. 20-letni kierujący hulajnogą elektryczną został potrącony przez nieoznakowany radiowóz. Obrażania młodego mężczyzny były na tyle poważne, że wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego 20-latka do szpitala w Warszawie. Policja potwierdziła, że doszło do zdarzenia. 

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Poważny wypadek w Regułach pod Warszawą

- Po godzinie 14 nieoznakowany radiowóz potrącił 20-latka na hulajnodze elektrycznej. Wyjeżdżał on z drogi podporządkowanej na ul. Regulską. Został zabrany śmigłowcem ratunkowym do placówki medycznej w celu dalszych badań - przekazała oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie asp. szt. Monika Orlik.

Zarówno funkcjonariusz kierujący nieoznakowanym BMW policyjnej drogówki, jak i poszkodowany 20-latek w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Policja dodaje, że według wstępnych ustaleń winę za to zdarzenie ponosi kierujący hulajnogą.

Niebezpieczny wypadek pod Warszawą, ranny 20-latek

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek najprawdopodobniej wyjechał na elektrycznej hulajnodze z podporządkowanej ulicy Słonecznej i wtedy został potrącony przez nieoznakowany radiowóz policyjnej drogówki.

Droga była przez długi czas zablokowana w związku z prowadzonymi działaniami służb. W miejscu, w którym doszło do wypadku, nie ma ścieżki rowerowej i przejścia dla pieszych. W wyniku uderzenia w samochodzie policyjnym uszkodzona została przednia szybka. Hulajnoga, którą poruszał się 20-latek, wbiła się w pojazd.