Goniec.pl
Odnaleziono ciało Kseni z Kęt

Facebook/DK52Info

Policja odnalazła ciało zaginionej Kseni Wysogląd z Kęt

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Małgorzata Jurecka z policji w Oświęcimiu przekazała, że w rzece Soła odnaleziono ciało Kseni Wysogląd z Kęt (województwo małopolskie). 41-latka została uznana za zaginioną w połowie lutego. Niestety, spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy.

Ksenia Wysogląd wyszła z domu znajdującego się na jednym z kęckich osiedli 13 lutego bieżącego roku. Nie zabrała ze sobą telefonu komórkowego i dokumentów. Od wielu tygodni najbliżsi nie mieli z kobietą żadnego kontaktu. Policja prowadziła szeroko zakrojone poszukiwania.

Odnaleziono ciało Kseni z Kęt

Do poszukiwania Kseni Wysoglądzkiej wykorzystywano quady, drony, a także psy wyszkolone do poszukiwania ludzi. Policjanci sprawdzali nagrania monitoringu miejskiego. Śmigłowiec przeczesywał teren gminy Kety i brzeg rzeki Soły.

Rodzina oraz przyjaciele 41-latki przeczesywali tereny górskie na terenie województwa śląskiego, między innymi góry Żar, Kocierz i Palenicę. Zaginiona kobieta uwielbiała wycieczki górskie, dlatego istniało podejrzenie, że mogłaby znajdować się w tych rejonach.

W piątek 9 kwietnia policjanci z Oświęcimia odnaleźli zwłoki w zakolu rzeki Soły w Oświęcimiu. Małgorzata Jurecka z tamtejszej komendy przekazała, że ciało znajdowało się w stanie dalece posuniętego rozkładu. By zidentyfikować zwłoki, konieczne okazało się przeprowadzenie badań DNA.

- Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej z Collegium Medicum w Krakowie zbadali DNA zwłok i porównali je z DNA zaginionej. Okazało się, że należą do poszukiwanej - potwierdziła rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Rodzina i bliscy kobiety, za pośrednictwem strony DK52Info na Facebooku, która aktywnie informowała o poszukiwaniach, złożyła podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania, za wsparcie udzielone podczas tego trudnego dla nich czasu oraz wszelkie informacje, które docierały w trakcie trwania poszukiwań.

Podczas poszukiwań w sieci pojawiły się liczne ogłoszenia dotyczące poszukiwanej Kseni Wysogląd. Krewni informowali, że w dniu zaginięcia 41-latka miała  na sobie czarną kurtkę, czarne legginsy, czarne kozaki, czarną czapkę i kolorowy sweter.

Kobieta miała 167 cm wzrostu, blond włosy, niebieskie oczy oraz szczupłą sylwetkę. Policja długo apelowała do wszystkich osób, które mogły znać miejsce jej pobytu, o kontakt z mundurowymi z Komisariatu Policji w Kętach lub najbliższym komisariatem. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >