Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policja apeluje o pomoc w znalezieniu mężczyzny. Zabił człowieka i uciekł z miejsca wypadku
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.08.2023 16:19

Policja apeluje o pomoc w znalezieniu mężczyzny. Zabił człowieka i uciekł z miejsca wypadku

radiowóz policja
materiały policyjne

Policja prosi o pomoc w znalezieniu mężczyzny. 37-letni Piotr Chłanda z Rzeszowa spowodował w sobotę (26.08.2023 r.) śmiertelny wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci opublikowali zdjęcie poszukiwanego.

Policja z Rzeszowa apeluje o pomoc w znalezieniu 37-latka

Piotr Chłanda poszukiwany jest przez policję z Rzeszowa. 37-latek w sobotę 26 sierpnia doprowadził do wypadku, w którym zginął 53-letni mężczyzna. Poszukiwany prowadził samochód marki bmw. Nie pomógł poszkodowanemu, a zamiast tego uciekł z miejsca zdarzenia.

Wszystko działo się w sobotę około godziny 10:30. - Jak ustalili policjanci, kierujący osobowym bmw x3, jadąc al. Wyzwolenia od ul. Krakowskiej, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną z ul. Okulickiego, skręcając w drogę prowadzącą do firmy Centrum Kamienia Drogowego i Ogrodowego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, uderzając w niego - przekazała Policja Podkarpacka w oficjalnym komunikacie.

Na co zmarł Andrzej Precigs? Aktorka "M jak miłość" ujawniła bolesną prawdę

37-latek kierował BMW, doprowadził do śmiertelnego wypadku

Początkowo nie było jasne, co stało się na miejscu wypadku. Ratownicy nie byli w stanie uratować życia 53-letniego motocyklisty. Tuż po zdarzeniu zaczęły się poszukiwania kierowcy, który zbiegł z miejsca śmiertelnego zderzenia. W poniedziałek 28 sierpnia policjanci poinformowali, że ustalili personalia poszukiwanego mężczyzny.

- Mundurowi ustalili tożsamość kierującego bmw, który po zdarzeniu wybiegł z pojazdu i zbiegł z miejsca. Kierujący to Piotr Chłanda, 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, którego wizerunek publikujemy - przekazali policjanci pracujący nad sprawą. Na końcu artykułu publikujemy fotografię udostępnioną przez policję. Apel rzeszowskich funkcjonariuszy jest jednoznaczny.

Poznajesz go? Jest poszukiwany przez policję

Policja prosi wszystkich, którzy poznają poszukiwanego sprawcę śmiertelnego wypadku, o zgłaszanie się do śledczych. Rzeszowska prokuratura prowadzi przeciwko Piotrowi Chłandzie śledztwo z art. 177 § 2 kk, czyli spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

- Osoby, które rozpoznają na zdjęciu poszukiwanego mężczyznę, prosimy o kontakt z prowadzącymi sprawę policjantami Referatu ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 11, osobiście lub telefonicznie pod nr 47 821 34 54 albo z dyżurnym komendy pod nr telefonu 47 821 33 10 lub 112 - apelują policjanci.

poszukiwany-policja-smiertelny-wypadek.jpg
Poszukiwany przez policję Piotr Chłanda. Fot.: Policja Podkarpacka

Źródło: policja