Goniec.pl
informacje znaleziono ciało

Fot. Pixabay.com

Podkarpacie: ciało zaginionej nastolatki znaleziono w stawie

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja przekazała tragiczne informacje w sprawie poszukiwania zaginionej 17-latki. Akcja została zakończona po tym, jak znaleziono ciało nastoletniej mieszkanki powiatu łańcuckiego. Dziewczyna w sobotę 10 kwietnia nie wróciła do domu. Funkcjonariu

Po tym, jak nastolatka z powiatu łańcuckiego w sobotę 10 kwietnia wieczorem nie wróciła do domu, rodzice postanowili przekazać policji informacje o podejrzeniu zaginięcia. Służby zaraz rozpoczęły akcję poszukiwawczą nastolatki. Dzisiaj tj. 11 kwietnia funkcjonariusze potwierdziły tragiczne doniesienia o jej śmierci.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję w akcji poszukiwawczej udział brało 10 policjantów. Wśród nich był przewodnik z psem tropiącym. Niestety prowadzone czynności nie doczekały się szczęśliwego zakończenia.

Policja potwierdziła tragiczne informacje

Media skontaktowały się z rzecznikiem zespołu prasowego podkarpackiej policji w celu uzyskania szczegółowych informacji. Bartosz Wilk ujawnił, że zaraz po zawiadomieniu na miejscu pojawiło się kilka patroli funkcjonariuszy.

Z relacji Bartosza Wilka z podkarpackiej policji wynika, że nastolatki szukało 10 policjantów wraz z psem tropiącym. Wreszcie funkcjonariusze odnaleźli do ciała 17-latki. Zwłoki znajdowały się w zbiorniku wodnym w Dąbrówkach.

Przedstawiciel zespołu prasowego podkreślił, że policjanci wyciągnęli dziewczynę i przystąpili jeszcze do próby przywrócenia czynności życiowych. Niestety podjęta reanimacja nie przyniosła efektów.

Informacje o pracy policji

Z przekazanych wiadomości wynika, że policja jak dotąd nie przedstawiła szczegółowych informacji dotyczących tego tragicznego zdarzenia, do którego doszło w województwie wielkopolskim.

W celu zbadania okoliczności, w jakich doszło do śmierci nastolatki, policja obecnie prowadzi dochodzenie. Po zakończeniu śledztwa przekazane zostaną bardziej szczegółowe informacje.

[EMBED-242]

Warto przypomnieć, że policja prowadzi dokładne statystyki dotyczące zaginięć. Z informacji przekazanych na oficjalnej stronie wynika, że „większość zaginionych zostaje odnaleziona w ciągu pierwszych 14 dni po zaginięciu”.

Jak donoszą służby, w przypadku dzieci 95 procent zostaje odnalezionych w ciągu pierwszego tygodnia i bezpiecznie wraca do domów. W latach 2010-2017 zgłoszono ponad 40 tysięcy przypadków zaginięć.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >