Goniec.pl
na sygnale

policja.pl

Płock. Napad na konwojenta i kradzież prawie 3 mln złotych. Policja zatrzymała sprawców

25 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Udostępnij:

20 grudnia ubiegłego roku doszło do napadu na konwojenta w Płocku. Łupem złodziei padła suma określana na 2-3 miliony złotych. We wtorek, 22 marca br. policjanci z płockiej komendy zatrzymali sprawców rozboju

Kup Samsung S20FE w niższej cenie i otrzymaj słuchawki za 1 zł

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy zatrzymali podejrzanych o udział w rozboju na konwojencie i kradzież ponad 2 mln złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy, które odnalazł specjalnie szkolny pies. Sąd zdecydował o aresztowaniu jednego z zatrzymanych.

Do rozboju doszło wieczorem 20 grudnia 2021r. na terenie jednej z firm kurierskich w Płocku. Sprawcy zaatakowali konwojenta, który przenosił do samochodu zabezpieczoną gotówkę. Po napadzie napastnicy szybko uciekli dostawczym renaultem, który kilka ulic dalej porzucili i spalili. Według ustaleń śledczych sprawcy długo i skrupulatnie przygotowywali się do planowanego napadu na konwojenta.

- Sprawcy byli przebrani za kurierów. W trakcie napadu na konwojenta użyli paralizatora i gazu łzawiącego. Kwota, która została skradziona to około 2 mln 800 tys. złotych - mówi w rozmowie z Goniec.pl prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Kup flagowca samsunga w niższej cenie i otrzymaj prezent za 1 zł

We wtorkowe popołudnie funkcjonariusze na terenie Płocka zatrzymali 46- i 58-latka.

- W trakcie przeszukania domu młodszego z zatrzymanych, Adso pies wyszkolony do wyszukiwania walut z przewodnikiem z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, odnalazł ukrywaną pod drewnianą podłogą torbę z zawartością kilkuset tysięcy złotych. W działaniach uczestniczył także drugi z przewodników z MUCS z psem Kodi - przekazała podkom. Marta Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Płocku.

Podejrzewani o udział w rozboju trafili do policyjnego aresztu. W środę, na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Płocku zarzut rozboju. Prokuratura wystąpiła z wnioskami do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do jednego z wniosków i zastosował areszt wobec 46-letniego płocczanina.

- Śledztwo jest nadal w toku, prowadzone są nadal czynności procesowe, o których na ten moment nie możemy informować - dodaje w rozmowie z naszą redakcją prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska.

woda policja

Płock. Nie żyje poszukiwana 29-latka. Jej ciało dryfowało na Wiśle

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Jakub BujnikAutor

Redaktor sekcji Warszawa. Piszę na tematy związane ze stolicą i Mazowszem. Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@goniec.pl

Podobne artykuły

Warszawa

Ziobro: Sprawa zabójstwa na Nowym Świecie zostanie objęta nadzorem Prokuratury Krajowej

Czytaj więcej >
Puchar Rembertowa

Warszawa

Turniej piłkarski Pucharu Rembertowa tuż tuż. Czasu na zapisy coraz mniej, są cenne nagrody

Czytaj więcej >

Warszawa

Czy na Bemowie doszło do próby porwania dzieci? Policja tłumaczy, dzieci były przerażone

Czytaj więcej >

Warszawa

Restauracja w pudełku - zamów catering z ulubionej restauracji na cały tydzień!

Czytaj więcej >

Warszawa

Nie żyje Jadwiga Chruściel “Kozaczek”, córka dowódcy Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej >

Warszawa

Cała Warszawa bada wzrok za 5zł w KODANO Optyk!

Czytaj więcej >