ksiądz wielki pożar Żródło: Facebook Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach

Plebania stanęła w ogniu, proboszcz trafił do szpitala

4 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

W Jakubowie ksiądz zdążył wybiec z zabytkowego budynku plebanii, który stanął w płomieniach. Na miejscu pojawiło się ponad 20 zastępów straży pożarnej, która walczyła z żywiołem. Dach budynku uległ całkowitemu zniszczeniu. Do tego tragicznego wydarzenia doszło w poniedziałek 3 maja. Drugiego dnia rano strażacy nadal prowadzi czynności na miejscu pożaru.

Mieszkający w Jakubowie ksiądz znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie po tym, jak budynek plebanii zaczął płonąć. Proboszczowi udało się uciec zanim ogień zajął cały obiekt. Straż pożarna otrzymała zawiadomienie o pożarze w poniedziałek 3 maja w nocy.

O pożarze budynku plebanii, w której żył ksiądz, straż pożarna dowiedziała się po godzinie 23:00. Służby natychmiast skierowały na miejsce 23 zastępy. Na miejscu okazało się, że płomień rozprzestrzenił się już na terenie całego obiektu.

Ksiądz uciekł z pożaru – spłonął dach zabytkowego budynku

Po tym, jak na miejscu pożaru pojawiły się służby, ksiądz został przetransportowany do szpitala. Z relacji opublikowanej w mediach wynika, że duchowny nie odniósł obrażeń, ale zatrzymano go w szpitalu w celu obserwacji.

Pod płonącym budynkiem plebanii pojawiły się 23 zastępy strażaków z powiatów głogowskiego oraz polkowickiego. Zdjęcia z miejsca pożaru zostały opublikowane na oficjalnym Facebooku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach przyznali, że odnotowano ogromne straty. Doszczętnie spłonął dach, któryzostał niemal całkowicie zajęty przez płomienie jeszcze przed dotarciem strażaków. To natomiast doprowadziło do zawalenia się komina.

Rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach mł. brygadier Piotr Woźniakiewicz zaznaczył jednak, że służbom udało się opanować ogień i nie dopuścić, by dotarł do położonego w pobliżu kościoła.

Wielki pożar w Jakubowie – ksiądz trafił do szpitala

Wszystko wskazuje na to, że zdrowiu księdza nic nie grozi. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach duchowny opuścił budynek plebanii, jeszcze za nim na miejscu pojawili się strażacy.

Według relacji, która pojawiła się na portalu Interia, jeszcze dzisiaj tj. 4 maja rano na miejscu pracowali strażacy. Służby zajmowały się dogaszaniem pożaru.

W związku z tym zdarzeniem dochodzenia rozpoczęła już policja. Powołany przez funkcjonariuszy biegły bada teraz okoliczności, w jakich doszło do wielkiego pożaru.

Dnia 3 maja o godz. 23 26 zostaliśmy zadysponowani W sile dwoch zastępów, Razem z licznymi siłami z powiatu ... Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach & nbsp; Poniedziałek, 3 maja 2021

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia.pl; Facebook

Następny artykuł