Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Opolskie: Uczniowie zostali ewakuowani ze szkoły. Wybuchł pożar
Irmina Jach
Irmina Jach 24.11.2022 15:01

Opolskie: Uczniowie zostali ewakuowani ze szkoły. Wybuchł pożar

ewakuacja szkoły
Marek BAZAK/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Opolskie. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Głogówku doszło do pożaru kotłowni. 60 osób zostało ewakuowanych. Nikt nie został ranny. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej. Policja będzie wyjaśniać okoliczności.

Opolskie: Pożar szkoły, zarządzono ewakuację

W czwartek po godzinie 12:00 staż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku. Oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu poinformował, że z budynku ewakuowano 38 uczniów i 22 nauczycieli. Wszyscy zostali umieszczeni w sąsiadującym ze szkołą internacie.

Rzecznik KP PSP w Prudniku st. bryg. Tomasz Protaś w rozmowie z Interią poinformował, że "spaleniu uległy znajdujące się w kotłowni meble, okopcona została też przylegająca do pomieszczenia klatka schodowa". Ze wstępnych ustaleń wynika, że paliły się meble.

Okoliczności i przyczyny pożaru będzie wyjaśniała policja. Rzecznik prasowy opolskiej straży pożarnej, w akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej. Funkcjonariuszom udało się bardzo szybko opanować pożar.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Interia