Tadeusz Rydzyk: apel do wiernych Żródło: Żródło: youtube.com Radio Maryja

Ojciec Rydzyk prosi o wstawiennictwo u prezydenta i premiera

29 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

Ojciec Tadeusz Rydzyk według planów już dziś ma stawić się przed sądem, aby zeznawać w procesie karnym. Wydał w związku z tym pilny apel do wszystkich Polaków, którzy go popierają.

Ojciec Tadeusz Rydzyk wydał pilny apel do Polaków na stronie internetowej Radia Maryja. Poprosił w nim o wstawiennictwo u prezydenta, premiera oraz innych polityków prawicy. Wszystko dlatego, że już dziś zaplanowane są jego zeznania w procesie karnym, który potencjalnie może wyrządzić mu wiele szkód.

Ojciec Rydzyk apeluje do Polaków. Chce, aby wstawili się za nim u prezydenta

Już dziś ojciec Rydzyk ma zeznawać przed sądem w trybie wideokonferencji. Jego organizacja jest bowiem podejrzewana o ukrywanie informacji na temat wydatkowania środków publicznych. Duchowny oczywiście zaprzecza temu, że zrobił coś złego i porównuje się do męczenników, którzy byli niesłusznie oskarżani i prześladowani.

- Tak było z księdzem Jerzym Popiełuszką – odbierano mu dobre imię, linczowano go w mediach, a później zamordowano - powiedział Ojciec Rydzyk

Tadeusz Rydzyk prosi Polaków, którzy stoją po jego stronie o wstawiennictwo u władz. Chce, aby zareagowały w jego sprawie.

- Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać. Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały- apeluje Ojciec Rydzyk.

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. ataków na syna Beaty Szydło. Przesłuchania nawet za granicąProkuratura prowadzi śledztwo ws. ataków na syna Beaty Szydło. Przesłuchania nawet za granicąCzytaj dalej

Śledztwo w sprawie działalności organizacji Lux Veritatis, której przewodzi Ojciec Rydzyk ruszyło wskutek działań Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. To właśnie dzięki niej cztery lata temu dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat funkcjonowania imperium finansowego Tadeusza Rydzyka.

Wszystko zaczęło się od wniosku z 3 listopada 2016 roku, który sieć wysłała do Lux Veritatis, aby uzyskać informacje o przedsięwzięciach finansowanych ze środków publicznych. Odpowiedź jednak się nie pojawiła w związku z czym, skierowano sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Organizacja Wachdog Polska w oskarżeniach skierowanych przeciw Lux Veritatis, na której czele stoi Tadeusz Rydzyk, powołuje się na artykuł 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej.

- Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - stanowi wspomniany powyżej artykuł.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Maryja

Następny artykuł