Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ogromny pożar w polskiej miejscowości. W akcji 60 strażaków i 20 pojazdów gaśniczych
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 18.04.2024 17:58

Ogromny pożar w polskiej miejscowości. W akcji 60 strażaków i 20 pojazdów gaśniczych

Pożar, akcja gaśnicza
Fot. OSP Wężyska

W miejscowości Bronków koło Krosna Odrzańskiego doszło do pożaru w stadninie koni. Kłęby dymu widać było z odległości kilku kilometrów. W akcji brało udział ok. 60 strażaków i 20 pojazdów gaśniczych.

 

Ogień widoczny na kilka kilometrów

W czwartek 18 kwietnia, około g. 8:30 w miejscowości Bronków koło Krosna Odrzańskiego, doszło do dużego pożaru w stadninie koni. W budynku znajdowało się kilkanaście osób i 20 koni. Na szczęście zarówno ludzi, jak i zwierzęta, w porę udało się ewakuować. 

Ogień błyskawicznie zajął cały budynek. Część konstrukcji zawaliła się do środka. Pożar był tak duży, że kłęby dymu widoczne były z kilku kilometrów. 

Wardęga nie miał zgody na łapanie kobiet za piersi. Kolejna z nich ujawnia prawdę USA. Spotkanie Dudy z Trumpem. "Ten pan robi fantastyczną robotę"

Z żywiołem walczyło aż 17 zastępów straży pożarnej

Do walki z żywiołem wysłano zastępy z całego powiatu. Na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej, angażując około 60 strażaków. 

Pali się budynek gospodarczy. Na miejscu trwa akcja gaśnicza, a z ogniem walczy ponad dziesięć strażackich zastępów. W działania zaangażowane są siły praktycznie z całego powiatu. Te działania cały czas trwają i obecnie, wiadomo że pożarem objęty jest cały budynek o wymiarach około dwanaście na trzydzieści metrów. W środku znajdowały się konie, ale zostały wyprowadzone przed naszym przyjazdem - relacjonował brygadier Dariusz Wojtuń, Komendant Powiatowy PSP w Krośnie Odrzańskim.