Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Łódzkie: BMW dachowało na autostradzie A2. Nie żyje 20-latek, dwie nastolatki w szpitalu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 08.01.2023 08:51

Łódzkie: BMW dachowało na autostradzie A2. Nie żyje 20-latek, dwie nastolatki w szpitalu

Policja w Zakopanem prosi o pomoc w znalezieniu 11-letniej dziewczyny.
Policja Podkarpacka

20-letni mężczyzna zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło na autostradzie A2. Samochód, którym podróżowały łącznie trzy osoby dachował w miejscowości Nowostawy Dolne (woj. łódzkie). Do szpitala z obrażeniami zabrano dwie nastoletnie kobiety. Pas w kierunku Poznania zablokowany był przez kilka godzin.

Dramatyczny wypadek na A2. Nie żyje 20-letni mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę ok. godziny 18.30 na 367. kilometrze autostrady A2 między Łowiczem a Łodzią. W położonej w powiecie brzezińskim miejscowości Nowostawy Dolne rozegrał się prawdziwy dramat z udziałem trzech młodych osób jadących osobowym bmw.

- Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do stanowiska kierowania o godzinie 18.28. Na miejsce wypadku zadysponowano strażaków z Brzezin i Strykowa, zespół ratownictwa medycznego i śmigłowiec LPR. Po przyjeździe okazało się, że samochód osobowy wyjechał poza pas ruchu i dachował - przekazał rzecznik KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak. .

Jak dodał strażak, jedna z trzech osób jadących pojazdem uwięziona była w jego wraku, natomiast dwie pozostałe znajdowały się poza nim. U tych poszkodowanych przeprowadzono reanimację, która, w przypadku 20-letniego mężczyzny, okazała się być nieskuteczna.

Do szpitala przewieziono dwie młode kobiety w wieku ok. 18 lat. Po wypadku przez kilka godzin na pasie prowadzącym do Poznania występowały duże utrudnienia w ruchu.

Tragiczny dzień na łódzkich drogach

Tragiczny wypadek w Nowostawach Dolnych to nie jedyny dramat, jaki rozegrał się na drogach woj. łódzkiego w sobotę wieczorem. Pod Łęczycą doszło do zderzenia fiata z oplem, w wyniku czego pierwszy z pojazdów stanął w płomieniach, a drugi wjechał do rowu.

Niestety, śmierć na miejscu poniósł 23-letni kierowca seicento, którego zwłoki ujawniono po ugaszeniu pożaru auta. 29-latek z opla trafił natomiast do szpitala.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, se.pl