Goniec.pl
Pierwsza Komunia Święta

Pixabay.com Nowaja

Nieoczekiwane ogłoszenie ws. pierwszych komunii świętych. Przyjęcia na stadionie

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Wraz z nadejściem maja rozpoczęły się w Polsce uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a co za tym idzie, wystartował również sezon imprez okolicznościowych, związanych z tym ważnym wydarzeniem w życiu młodych Katolików i ich rodzin. Pierwszą komunię świętą swojego dziecka świętować można m.in. na stadionie Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze udostępnił swój obiekt, w którym można zorganizować nie tylko przyjęcie komunijne, ale również wesele oraz inne uroczystości okolicznościowe. Co ciekawe, propozycja cieszy się ogromną popularnością, a zarządca stadionu już przyjmuje pierwsze rezerwacje. 

Pierwsza komunia święta na stadionie piłkarskim

W związku z majowym planem łagodzenia obostrzeń sanitarnych rząd przywrócił już możliwość organizowania imprez okolicznościowych na zewnątrz. Obecnie obowiązuje na nich limit 25 gości oraz ścisły reżim sanitarny, w tym zachowywanie dystansu społecznego oraz limitu gości na stolik w przypadku, gdy impreza odbywać się będzie w restauracyjnym ogródku.

Z kolei od 29 maja wrócić ma możliwość organizowania imprez okolicznościowych, w tym m.in. wesel i przyjęć komunijnych w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie limit gości ma wynosić do 50 osób. 

Nowe postanowienia rządu dały zielone światło rodzicom, którzy chcieliby zorganizować przyjęcie komunijne dla swoich pociech poza domem. Dzięki złagodzeniu obowiązujących restrykcji będą oni mogli skorzystać z oferty, przygotowanej przez lokale gastronomiczne.

Jedną z takich propozycji skierowali do rodziców zarządcy stadionu Górnika Zabrze, którzy udostępniają swoje pomieszczenia nie tylko w celach sportowych, ale również na różne inne wydarzenia, w tym m.in. spotkania firmowe czy organizacja imprez okolicznościowych.

- Oczywiście jeszcze nie organizujemy przyjęć komunijnych, ale już rezerwujemy terminy takich imprez - potwierdziła w rozmowie z portalem gol24.pl Paulina Czok, specjalistka do spraw sprzedaży w Arenie Zabrze.

Co ciekawe, rezerwacji komunijnych na stadionie stale przybywa, a Arena Zabrze bukuje już terminy nie tylko na ten rok, ale również na przyszły sezon. Ogromne zainteresowanie organizacją przyjęć komunijnych na stadionie piłkarskim zaskoczyło wiele osób.

- Imprezy komunijne organizujemy w lożach, salach konferencyjnych lub w klubie biznesowym - dodała Paulina Czok.

Do limitu gości na imprezie okolicznościowej nie wlicza się gospodarzy oraz osób, z którymi wspólnie gospodarują. Od niedawna również w limicie nie ujmuje się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >