Goniec.pl
Chciał zrobić przyjemność gościom weselnym, teraz pan młody liczy straty po gigantycznym pożarze

YouTube.com/Bettina Peters Bettina Peters

Niemcy: Potężny pożar po pokazie fajerwerków na weselu. W akcji prawie 300 strażaków

24 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Każdy chce, by jego wesele było niezapomniane, ale para z miejscowości Gammertingen w Niemczech przeszła samych siebie. Prezent dla gości zakończył się tragicznie. Podczas imprezy weselnej doszło do gigantycznego pożaru hali na terenie hurtowni opon. Lokalna policja podaje, że ogień pojawił się w wyniku pokazu sztucznych ogni.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru, który spędził sen z powiek blisko 300 strażakom. Płonęła hala na terenie hurtowni opon. Wszystko wskazuje, że płomienie pojawiły się jako nieprzewidziany skutek atrakcji dla gości weselnych bawiących się nieopodal.

Pożar w Bielsku-Białej: wśród poszkodowanych dzieci

Poranny pożar kamienicy w Bielsku-Białej zaskoczył lokatorów. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: blisko 300 strażaków walczyło z pożarem hali [nagranie]

Około godziny 23:30 w sobotę 23 lipca strażacy w Gammertingen w Niemczech stanęli na baczność. Szybko okazało się, że pożar hali wymaga zaangażowania zdecydowanie większej siły i środków.

Na miejscu z ogniem walczyło 275 strażaków. Wezwano również 40 ratowników medycznych oraz 5 psychologów. Akcja była wyjątkowo trudna.

Nie tylko ze względu na dużą powierzchnię pożaru. Materiały znajdujące się wewnątrz nie pozwalały na zduszenie płomieni. W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje skalę żywiołu. Lokalizacja pożaru i jego likwidacja trwała do godzin porannych.

Płomienie buchały w kierunku nieba. Sceny uchwycone kamerą bardziej pasują do filmu katastroficznego, niż do sąsiedztwa zabawy weselnej, gdzie świętowano ślub zakochanych. Wszystko wskazuje, że to właśnie niepozorny gest pary młodej przyczynił się do gigantycznego pożaru.

Strażacy pilnie apelują, w czasie upałów powróciło zagrożenie zatrucia czadem

Straż pilnie ostrzega przed czadem. Tlenek węgla w upały przyniósł "kilkunastokrotny wzrost interwencji"

CZYTAJ DALEJ

Para młoda zrobiła pokaz fajerwerków, wywołała pożar wart miliony euro

Chęć podziękowania za przybycie na przyjęcie weselne zakończyła się tragicznie. Śledczy pracujący nad sprawą nie potwierdzili jeszcze oficjalnej przyczyny pożaru. Lokalna policja przekazała jednak, że pożar wywołany został przez fajerwerki.

Pokaz sztucznych ogni zafundowany przez młodą parę przyniósł tragiczne skutki. Wesele miało miejsce na terenie hurtowni i 300 gości nie zdawało sobie sprawy, że wizualne widowisko zamieni się w śmiertelne zagrożenie.

Co ważne, felerna impreza była wyprawiana przez właściciela hurtowni opon. Niedzielny poranek, był dla zakochanych wyjątkowo trudny. Straty spowodowane przez pożar jedynie we wstępnych szacunkach liczone są w milionach euro.

Nie wszyscy z około 300 gości weselnych wyszli bez szwanku. Cztery osoby zatruły się dymem unoszącym się w okolicy. Ratownicy stwierdzili, że ich stan jest na tyle poważny, iż konieczne jest przetransportowanie ich do szpitala.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jarosław Kaczyński nie zna żadnych granic. Prezes PiS na spotkaniu w Gnieźnie wyszydził posłankę

  • Rodzina z Radomia wyjechała na wakacje. 15-latek dźgnął ojczyma nożem

  • Dramat w Małopolsce. 6-latek spadł z balkonu, nie żyje. "Lekarz LPR mógł tylko potwierdzić zgon"

Źródło: strazacki.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >