Goniec.pl
Nie żyje Tadeusz Łapiński

Pixabay.com Henryk Niestrój

Nie żyje Tadeusz Łapiński i jego żona

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Niezwykle tragiczne informacje obiegły Polskę. W środę wieczorem na policję zadzwonił mężczyzna, który udzielał pierwszej pomocy żonie, którą wyłowił nieprzytomną z basenu. Na miejscu okazało się, że oboje nie żyją.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa przekazał, że w środę wieczorem służby interweniowały na jednej z posesji w miejscowości Zajezierce, w gminie Zabłudów. Policja miała pomóc mężczyźnie, który powiadomił ich o sytuacji, ale gdy służby dotarły na miejsce, ich oczom ukazał się tragiczny widok.

Okazało się, że nie żyje zarówno żona, jak i starający się jej pomóc mąż. Oficjalnie na razie nie wiadomo co było przyczyną ich śmierci, mówi się jednak, że mogli zostać porażeni przez prąd. Okoliczności śmierci badać będzie prokuratura.

Po kilku godzinach okazało się, że martwy mężczyzna to profesor nauk medycznych Tadeusz Łapiński, specjalista chorób zakaźnych. Leżąca obok niego kobieta to jego żona, pielęgniarka. Oboje pracowali w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Informację o śmierci cenionego lekarza potwierdziła rzeczniczka szpitala, Katarzyna Malinowska-Olczyk. Doniesienia te wstrząsnęły nie tylko pracownikami, ale też pacjentami, którym profesor przez lata pomagał.

ślub panna młoda

Panna młoda zmarła podczas wesela. Pan młody poślubił jej młodszą siostrę

CZYTAJ DALEJ

- Pan profesor był wieloletnim pracownikiem szpitala i nauczycielem akademickim wielu pokoleń lekarzy. Przez ostatnie miesiące bardzo ciężko pracował na pierwszej linii frontu w klinice, która jako pierwsza zaczęła leczyć pacjentów covidowych. Był bardzo oddany pacjentom, empatyczny z olbrzymią wiedzą praktyczną. Po ponad roku pracy z pacjentami zakażonymi koronawirusem był autorytetem. Jego śmierć to olbrzymia strata dla naszego szpitala i całego środowiska akademickiego - powiedziała.

Swoje ubolewanie nad tą wielką stratą wyraził również marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, który również wiele zawdzięcza zmarłemu lekarzowi.

- Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Tadeusza Łapińskiego i jego żony. Uniwersytecki Szpital Kliniczny, a przede wszystkim pacjenci stracili wybitnego specjalistę chorób zakaźnych, który pomógł tak wielu osobom, w tym również mnie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie - napisał w mediach społecznościowych.

Tadeusz Łapiński był wieloletnim nauczycielem akademickim, absolwentem Wydziału Lekarskiego UMB w 1984 roku. W 1988 roku uzyskał specjalizację I stopnia z zakresu chorób wewnętrznych, w 1991 roku specjalizację II stopnia z zakresu chorób zakaźnych, a w 1995 roku specjalizację II stopnia z medycyny morskiej i tropikalnej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >