Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje sportowiec Filippo Mondelli
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 14:05

Nie żyje sportowiec Filippo Mondelli

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
goniec.pl

O swojej chorobie Filippo Mondelli poinformował fanów w lutym 2020 roku. W czasie ostatnich miesięcy młody sportowiec toczył dramatyczną walkę o życie. Niestety, 26-latek zmarł 29 kwietnia 2021 roku w Cernobbio we Włoszech.

Nie żyje Filippo Mondelli

Śmierć Filippo Mondelli wstrząsnęła nie tylko jego bliskimi, ale również fanami i całym światem sportowym. 26-letni włoski wioślarz walczył o życie z nowotworem kości, który zdiagnozowano w jednej z jego nóg.

Na początku 2020 roku utytułowany wioślarz poczuł ostry ból w lewym kolanie, który natychmiast został skonsultowany z lekarzami. Niestety, diagnoza była przerażająca, bowiem w kończynie sportowca pojawił się złośliwy kostniakomięsak.

Sportowiec przygotowywał się do Igrzysk Olimpijskich, ale choroba uniemożliwiła mu dalsze treningi. Jak przyznał 26-latek w jednym z wywiadów, walka z nowotworem zmieniła go nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie.

[EMBED-243]

- Wraz z chorobą odkryłem, że moja siła jest inna i jest we mnie. [...] Zmienia twoje życie i relacje z innymi, czyni cię bardziej spokojnym i spokojnym, nadając znaczenie wielu rzeczom, na które wcześniej nie patrzyłeś - mówił Mondelli w rozmowie z dziennikarką Erice Antonelli.

Jak podaje włoski portal corriere.it, 26-latek miał za sobą 14 cykli chemioterapii, a także operację polegajacą na umiejscowieniu tytanowej protezy w miejscu zniszczonej przez nowotwór kości udowej sportowca. Zabieg ten miał w przyszłosci umożliwić mu nie tylko poruszanie się, ale również powrót do wioślarstwa.

Filippo Mondelli przyszedł na świat 18 czerwca 1994 roku. Młody wioślarz w 2018 roku zdobył mistrzostwo świata w wioślarskiej rywalizacji czwórek. Na swoim koncie miał również brązowe medale MŚ z 2017 i 2019 roku.

Włoski wioślarz był także podwójnym złotym medalistą mistrzostw Europy. Na tej imprezie zdobył jeszcze srebrny medal. Kibice utalentowanego zawodnika są zdruzgotani jego przedwczesnym odejściem. W sieci pojawiło sie wiele ciepłych słow i wspomnień o zmarłym sportowcu. Wioślarza pożeganał publicznie m.in. włoski podsekretarz ds. Sportu Valentina Vezzali, która zamieściła po jego śmierci krótki wpis na Twitterze.

- Żegnaj Filippo, dziś niebieski sport płacze i wspomina Twój pełen życia uśmiech. Dziękujemy za uhonorowanie naszego kraju i wniesienie flagi na szczyt świata - przekazała Valentina Vezzali.

[EMBED-640]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Corriere/Interia

Tagi: