Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje policjant postrzelony przez Maksymiliana F. Asp. szt. Daniel Łuczyński miał 45 lat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.12.2023 18:13

Nie żyje policjant postrzelony przez Maksymiliana F. Asp. szt. Daniel Łuczyński miał 45 lat

z ostatniej chwili
goniec.pl

Nie żyje jeden z policjantów ranionych przez Maksymiliana F. Dolnośląska Policja poinformowała o śmierci 45-letniego asp. szt. Daniela Łuczyńskiego. Funkcjonariusz raniony w okolicę głowy zmarł w poniedziałek 4 grudnia w wyniku odniesionych obrażeń.

Nie żyje policjant postrzelony przez Maksymiliana F.

Nie żyje jeden z policjantów postrzelonych przez Maksymiliana F. Policja opublikowała oficjalny komunikat na temat śmierci 45-letniego asp. szt. Daniela Łuczyńskiego. Mężczyzna przebywał w szpitalu od piątkowego (01.12) wieczoru.

- Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dzisiaj, w wyniku obrażeń odniesionych na służbie, odszedł nasz Kolega z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Daniel Łuczyński. Miał 45 lat. Wypełniając do końca słowa roty policyjnego ślubowania, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich - czytamy w specjalnym komunikacie.

Będzie nowe świadczenie. Niektórym ZUS wypłaci ponad 3 tys. złotych

Policja potwierdziła śmierć 45-letniego asp. szt. Daniela Łuczyńskiego

45-letni policjant walczył o życie po tym, jak został postrzelony przez Maksymiliana F. Doszło do tego w nieoznakowanym radiowozie w trakcie przewozu poszukiwanego listem gończym mężczyzny. - Daniel odszedł od nas pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu - przekazała Dolnośląska Policja.

ZOBACZ: Rodzina i znajomi zmarłej 14-latki z Andrychowa przerwali milczenie. Padły mocne słowa

Policjant był w stanie krytycznym i lekarzom nie udało się go uratować. Asp. szt. Daniel Łuczyński rozpoczął służbę 19 lat temu. Ostatnim miejsce jego służby był Komisariat Policji Wrocław-Fabryczna. Kondolencje rodzinie złożył Komendant Główny Policji insp. Jarosław Szymczyk.

Komendant Główny Policji składa rodzinie zmarłego policjanta kondolencje

- W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny Kolega. Na zawsze w naszych sercach pozostanie pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas Towarzyszem w służbie i Przyjacielem - przekazała policja w komunikacie informującym o śmierci 45-letniego policjanta postrzelonego przez Maksymiliana F. 

ZOBACZ: 44-latek postrzelił dwóch policjantów i uciekł. Zatrważające, co publikował w sieci

- Całej rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a także Komendant  Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek oraz kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami Policji składają wyrazy żalu i głębokiego współczucia. Niełatwo w takiej sytuacji znaleźć słowa otuchy - dodano w oświadczeniu wydanym po śmierci policjanta.