Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 23.03.2023 15:55

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia

znicz
Iberion

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka. Zasłużona, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia odeszła 20 marca br. Była głównie znana jako publicystka i felietonistka programu "Muzyka i Aktualności" w Programie I. Zmarła w wieku 75 lat. 

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka

Zmarła Barbara Okulicz-Sługocka. Z Polskim Radiem związana od 1969 roku, kiedy to odbyła dwuletni staż dziennikarski. Następnie do 1977 pracowała w Programie Polskiego Radia dla Zagranicy, potem w redakcji Audycji dla Polaków za Granicą PR. 

Od 1977 związana z programem I Polskiego Radia. Należała do zespołu „Muzyka i Aktualności”. Przez trzy lata współpracowała z telewizyjnym programem "Pegaz”, przygotowując z Haliną Dębicką-Ułłowicz program poświęcony twórczości amatorskiej „Z potrzeby serca” i prezentowała ten program na antenie wspólnie z Jerzym Rosołowskim. Na antenie „Muzyki i Aktualności” prowadziła Akademię Autorów Amatorów. W 2001 została komentatorką I Programu Polskiego Radia.

 

Jechał drogą ekspresową, gdy nagle zobaczył go na wiadukcie. Nie mógł uwierzyć w to, co nagrał

Sylwetka Barbary Okulicz-Sługockiej

Barbara Okulicz-Sługocka urodziła się 24 stycznia 1948 roku w Warszawie. Była absolwentką Żeńskiego Liceum im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie, a następnie filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów związana ze Studenckim Teatrem „Sigma” prowadzonym przez Agnieszkę i Wojciecha Boratyńskich. Jej praca magisterska była pierwszą monografią Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Zasłużona dla dziennikarskiego fachu

Oprócz samodzielnej pracy dziennikarskiej, Barbara Okulicz-Sługocka przyczyniła się do wyszkolenia wielu polskich dziennikarzy. Początkowo, w latach 1990–1994 była założycielką i organizatorką kursów dziennikarskich prowadzonych przez Pressclub.

Natomiast od 1994 była współzałożycielką i prezydent Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Dodatkowo była twórczynią profesjonalnego publicystycznego, całodobowego radia internetowego – „Radio M – Młodość, Miłość, Marzenia”.

Pogrzeb Barbary Okulicz-Sługockiej odbędzie się 30 marca; msza św. w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach.

Źródło: Wirtualne Media