Goniec.pl
Nie żyje Mark York

Screen „The Office” s02e14

Nie żyje aktor Mark York, znany z serialu "The Office"

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Nie żyje Mark York, amerykański aktor, który największą popularność zyskał dzięki roli Billy'ego Merchanta w uwielbianym serialu komediowym "The Office". Gwiazdor odszedł nagle w wieku 55 lat, a jego fani pogrążyli się w głębokiej żałobie.

Wiadomości o tym, że Mark York nie żyje, obiegły świat we wtorkowy poranek. Jak podał portal deadline.com, gwiazdor serialu „The Office” zmarł 19 maja 2021 roku wskutek niespodziewanej choroby. 

Nie żyje Mark York

Mark York odszedł w Miami Valley Hospital w Ohio w wieku 55 lat. Nie podano jednak informacji o konkretnej przyczynie jego nagłej śmierci. Amerykański aktor przyszedł na świat 27 listopada 1965 roku, a w 1988 roku przeżył groźny wypadek samochodowy.

Wskutek wypadku Mark York uległ paraliżowi. Gwiazdor nie załamał się jednak i pomimo swojej niepełnosprawności powrócił na studia na uniwersytecie w Kalifornii, a po ich ukończeniu rozpoczął swoją karierę aktorską.

Początkowo Mark York występował na deskach teatru, jednak wkrótce zadebiutował również przed kamerami. Aktor zagrał m.in. w filmie Stevena Spielberga „A.I. Sztuczna inteligencja” oraz w komediodramacie „Na całość”, u boku Bena Afflecka oraz Rachel Weisz.

Mark York pojawiał się również w obsadzie popularnych seriali. Na swoim koncie ma rolę w „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” oraz „The Office”, które stało się jego przepustką do sławy.

To właśnie postać Billy'ego Merchanta, zarządcy nieruchomości w Scranton Business Park sprawiła, że aktor stał się rozpoznawalny i zyskał sympatię widzów.

Gwiazdor rozwijał swoją karierę pomimo zmagań z porażeniem dwukończynowym. Mark York walczył z wykluczeniem artystów poruszających się z pomocą wózków inwalidzkich z Hollywood i przez lata działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Walczył również z przedstawicielami świata Hollywood, by obsadzali aktorów na wózkach inwalidzkich w normalnych rolach. Jego misją była zmiana stereotypowego postrzegania przez środowisko filmowe osób niepełnosprawnych.

Nie tylko aktorstwo było pasją gwiazdora. Mark York w ostatnich latach pracował jako wynalazca. Zdołał uzyskać dwa patenty na swoje urządzenia, jednak nie ujawniono, do czego służą. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet/Deadline/WP

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >