NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 19-latka potrącona przez samochód. Lekarze nie dali rady jej uratować
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 26.09.2023 17:35

Nie żyje 19-latka potrącona przez samochód. Lekarze nie dali rady jej uratować

Radiowóz
Polska Policja

Tragiczny wypadek w województwie warmińsko-mazurskim. Podczas jazdy na rolkach 19-latka została potrącona przez samochód osobowy. Zmarła w szpitalu.

Skitno. 24-latek potrącił samochodem 19-latkę, która jechała na rolkach

Do wypadku doszło wczoraj (25.09) po 19:00 na wysokości miejscowości Skitno (woj. warmińsko-mazurskie). Bartoszycka policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu pieszej na drodze powiatowej.

O zdarzeniu powiadomił 24-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi, który potrącił 19-latkę. Młoda kobieta była reanimowana, a następnie została przewieziona do szpitala w Bartoszycach.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Policja przekazała wstępne ustalenia w sprawie

Niestety reanimacja nie przyniosła efektu, a 19-latka zmarła w szpitalu. Sprawa jest wyjaśniana przez odpowiednie służby. Przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo pod nadzorem prokuratora.

- Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali oględziny miejsca wypadku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z nieznanych na tę chwilę przyczyn kierowca Audi uderzył przodem swojego auta w znajdującą się po tej samej stronie jezdni pieszą, która poruszała się na rolkach. 24-latek był trzeźwy - podali policjanci w komunikacie.

To niejedyna ostatnio tragedia na drodze z udziałem nastoletniej osoby

Warto też odnotować, że w niedzielę (24.09) w Chmielnie (woj. pomorskie) dwóch 14-latków jadących quadem po leśnej drodze uderzyło w drzewo. Jednego z chłopców nie udało się uratować, bowiem zmarł na miejscu zdarzenia. Drugi nastolatek nie poniósł większych szkód na zdrowiu.

Źródło: Polska Policja