Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Nadchodzi powrót zimy. IMGW ostrzega przed przymrozkami i burzami
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.04.2024 21:59

Nadchodzi powrót zimy. IMGW ostrzega przed przymrozkami i burzami

śnieg mapa
Fot. Unsplash.com/Craig Whitehead

To nie najlepsza informacja dla osób, które planują wyjazd w majówkę. W ciągu najbliższych dni odczuwalna będzie zmiana aury z wiosennej na zimową. W nocy ze środy na czwartek w przeważającej części kraju wystąpią przymrozki nawet do około -5 st. C. IMGW ogłasza kolejny alert w związku z niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi.

Załamanie pogody

Niestety, wyjątkowo przyjemna wiosna nie została z nami na długo. Po ciepłych miesiącach nastąpiło znaczne ochłodzenie, w związku z czym możemy mówić nawet o pogodowym powrocie zimy. Mróz da o sobie znać już w nocy ze środy na czwartek. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska w rozmowie z PAP potwierdziła, że powróci do nas śnieg. Wysoko w górach ma spaść nawet do 5 cm puchu. Nie lepiej będzie na Pomorzu – przewidywany jest tam deszcz ze śniegiem oraz temperatura nieprzekraczająca około 5 st. C.

Prezenty na komunię ze sklepu o. Rydzyka. Ceny robią wrażenie

IMGW ostrzega przed przymrozkami

W nocy ze środy na czwartek temperatura minimalna wyniesie od -1 st. C do 2 st. C, na krańcach wschodnich od 2 st. C do 5 st. C. Nieco zimniej będzie w obszarach podgórskich, tam możliwy jest spadek do -3°C. W związku z przymrozkami IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilkudziesięciu powiatów w niemalże całej Polsce. Nie wystąpią one jedynie na wschodzie, nad morzem, oraz w okolicach Zielonej Góry. Alert obowiązuje do godz. 8 rano w czwartek.

ZOBACZ TAKŻE: "Teleexpress". Bartosz Cebeńko pokazał prywatne zdjęcie

Pogoda na najbliższe dni

Koniec tygodnia nie zapowiada poprawy pogody. Synoptycy z IMGW prognozują, że na wschodzie kraju należy spodziewać się słabych burz, a na przeważających obszarach Polski występować będą słabe opady deszczu. W czwartek temperatura maksymalna w większości kraju wahać się będzie między 8-11 st. C, a w nocy powrócą przymrozki. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w piątek, kiedy zobaczymy na termometrach maksymalnie 11 st. C.

Źródło: Fakt.pl, PAP, IMGW.